Košarka

U DOIGRAVANJU PROTIV CEDEVITE

Pobjeda košarkaša Vrijednosnica Osijek za najbolji plasman u ligi

Košarkaši Vrijednosnica Osijek u posljednjem 22. kolu osnovnog dijela prvenstva svladali su momčad Hermes Amnalitike u gostima u Zagrebu sa 103:97 i tako ukupno 12. pobjedom u ligi ostvarili najbolji plasman u klupskoj povijesti, i osnovni dio sezone završili na 5. mjestu.
DOIGRAVANJE: OSIJEK NA CEDEVITU

Završen regularni dio hrvatskog košarkaškog prvenstva

Završen je ligaški dio košarkaškog prvenstva Hrvatske. U borbu za prvaka s prvog mjesta krenut će Zadar, druga je Cibona, treći Split, a s četvrtog mjesta kreće branitelj naslova Cedevita.
ABA LIGA

Cedevita pred domaćim navijačima lovi finale

Pred košarkašima Cedevite najvažnija je utakmica dosadašnjeg djela regionalne ABA lige. Hrvatski prvak pred svojim navijačima u dvorani Dražen Petrović igra odlučujuću, treću, utakmicu polufinala Final foura protiv Budućnosti koju vodi hrvatski strateg Jasmin Repeša.
PORAŽENI OD POLJSKE

Hrvatski košarkaši neće vidjeti Svjetsko prvenstvo

Hrvatska košarkaška reprezentacija nije izborila plasman na Svjetsko prvenstvo u Kini. U pretposljednjoj kvalifikacijskoj utakmici u Varaždinu poražena je od Poljske sa 77:69 (8:16, 24:20, 29:23, 16:10).
BOLJI OD CIBONE U SPLITU

Cedevita osvojila šesti uzastopni naslov pobjednika Kupa

Košarkaši Cedevite osvojili su kup „Krešimir Čosić“. U finalu igranom u Splitu svladali su Cibonu sa 89:74 (28:17, 15:23, 21:15, 25:19). Momčad Slavena Rimca tako je došla do svog šestog naslova pobjednika Kupa zaredom i sedmog ukupno.
ZADRŽALI IZGLEDE ZA PLASMAN NA SP

Hrvatska na krilima navijača u Osijeku slavila protiv Mađarske sa 74-69

Hrvatska košarkaška reprezentacija svladala je Mađarsku sa 74-69 (22-15, 22-23, 18-12, 12-19) u utakmici 9. kola skupine J kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, čime je zadržala izglede za plasman među tri najbolje reprezentacije u grupi koje će izboriti nastup na završnom turniru u Kini sljedeće godine.