Ostalo

ODBOJKA

Mladost iz Kaštela prejaka za Mursu

Odbojkaši Murse ovoga su vikenda gostovali u Kaštelama i kući se vratili praznih ruku. Aktualni državni prvaci Mladosti Marina iz Kaštela deklasirali su Osječane sa uvjerljivih 3:0 u setovima i tako potvrdili glavnu ulogu favorita za prvo mjesto u skupini kao i za osvajanje Hrvatske odbojkaške 1. A lige.

OK Mursa - osvajanje kupa   FOTO:Marko Mrkonjic/PIXSELL
Piše: Republika

Mursaši su sjajno ušli u utakmicu i dominirali prvim setom, te pri vodstvu 24:21 propuštaju tri dobre prilike koje domaćin u nastavku kažnjava i osvaja prvi set sa tijesnih 32:30.

U nastavku Mursina igra se raspala i Mladost preuzima kontrolu nad utakmicom, te dominira ostatkom susreta. Domaćini osvajaju drugi set rezultatom 25:13, dok je treći set rezultatski malo neizvjesniji završio 25:17 u korist Kaštelana.

- Iz svake utakmice nešto naučim, kako god ona završila. Krajem prošle godine igrali smo protiv Kaštelana u polufinalu kupa, gdje smo izgubili nakon četiri seta. Sada smo odigrali slabije, a to se vidjelo i na rezultatu, koji je uvijek najbolji pokazatelj. No siguran sam da ćemo u sljedećem međusobnom ogledu biti kvalitetniji - izjavio je Leonard Barić, trener Murse.

Mursaši su i dalje na sjajnom drugom mjestu, i sami odlučuju o svojoj sudbini uoči doigravanja. Naime, ukoliko Osječani uspiju zadržati drugu poziciju do kraja prvenstva vrlo je vjerovatno da bi se s Kaštelanima mogli susresti u finalu. To neće biti nimalo lak zadatak za izabranike Leonarda Barića pred kojima predstoji niz teških utakmica, a prvi test je već sljedećega vikenda kada gostoju kod Zagrebačke Mladosti.