Rukomet

NEIZVJESNA UTAKMICA

Remi RK Požege i RK Ivančica – Ivanec

U neizvjesnoj utakmici 15. kola 2 HRL  sjever muški, rukometaši RK Požege ugostili su rukometaše Ivančice Ivanec pred 350 gledatelja u dvorani Grabrik u Požegi.

Ilustracija   FOTO:Dalibor Urukalović/PIXSELL
Piše: Republika.eu

Rukometaši iz Ivanca su do ove utakmice dijelili prvo mjesto na tablici sa rukometašima Preloga sa 22 boda, i bili su favoriti dok je Požega prije utakmice bila na 8. mjestu. Zanimljivo je da su ove dvije momčadi obrambeno najbolje u ligi sa prosjekom od 26 primljenih pogodaka Požege, i 25 Ivanca.

Prvih desetak minuta igra se tvrdo i izjednačeno, nakon čega gosti iz Ivanca dolaze do prednosti od tri pogotka 4:7. Trener Požege Dario Anić u tim  je trenutcima napravio nekoliko promjena i uz bučnu podršku tribina, Požega izjednačuje na 7:7. Gosti su se tada malo trgnuli i povećavaju vodstvo na 2 razlike, ali Požega nastavlja u visokom ritmu u napadu i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 11:11.

U drugi dio utakmice Požežani ulaze bolje i dolaze do prednosti od 2 pogotka. Ta razlika bila je na semaforu do 20:18 kada domaćini neshvatljivo padaju, a gosti prave seriju od pet pogodaka za redom i vode 20:23. Crna rupa Požege trajala je 9 minuta, odnosno do 54 minute do kada nisu uspjeli postići pogodak.

Domaćini se nisu predali i na iznenađenje brojne publike rade seriju od 4:0 i prelaze u vodstvo od 24:23. U posljednjoj minuti RK Požega je imala gol prednosti i napad ali nisu ga uspjeli realizirati. Ivanec je izjednačio, te je 25:25 bio i konačan rezultat. Kod domaće ekipe istaknuli su se Ivan Antunović, srednji vanjski, koji je uz nekoliko lijepih asistencija postigao i 5 pogodaka, te Babler sa 4 pogotka. Prvo ime utakmice je gostujući Tomislav Gotal koji je postigao 11 pogodaka, uključujući i onaj iz posljednje minute za izjednačenje.

Na kraju utakmice nije bilo primjedbi na sudački par Lovrić- Tanasić koji su, uz par manjih ali nenamjernih grešaka, korektno odsudili ovu utakmicu.