EUROPA LIGA

Torres spasio Chelsea

Nogometaši Chelseaja, još uvijek aktualni prvaci Europe, nastavljaju natjecanje u Europa ligi. Utakmica nije bila nimalo laka, ali se londonska momčad ipak plasirala u četvrtfinale.

Fernando Torres   FOTO:Nick Potts/Press Association/PIXSELL
Piše: Republika.eu

Nakon poraza od Steaue u Bukureštu 1-0, Chelsea je nadoknadio minus na svom Stamford Bridgeu i slavio 3-1.

Gosti iz Rumunjske su dobro ušli u utakmicu, i mogli su već u 13 minuti zadati glavobolju Rafi Benitezu kada je sam pred Petera Cecha izašao Rusescu, ali česki reprezentativac još je jednom pokazao svoju svjetsku klasu i vrhunskom obranom sačuvao svoju mrežu.

U minutama koje su uslijedile Chelsea je pokušao uzvratiti, nekoliko puta je pucao Obi Mikel, a mreža gostujuće ekipe prvi put se zatresla u 34 minuti kada je put do protivničke mreže pronašao Juan Mata. Ostatak poluvremena Chelsea je dominirao i stvorio nekoliko prilika i taman kad su svi mislili da će „plavi“ na pauzu otići s golom prednosti Chirichesu šokira cijeli Stamford Bridge i u sudačkoj nadoknadi zabija za 1:1

U drugo poluvrijeme nogometaši Chelsea ulaze vrlo motivirano i stvaraju šansu za šansom, a svoju dobru igru uspijevaju okruniti u 58 minuti kada nakon ubačaja iz kuta Mate za domaće pogodak postiže njihov kapetan, John Terry.

Nakon drugog pogotka Chelsea ubacuje u brzinu više i kontinuirano pritišče gostujuću obranu. Steaua se uspješno branila do 71. minute kada je poentirao Fernando Torres nakon asistencije Hazarda.

Trećim pogotkom u potpunosti je pao moral igrača Steaue koji do kraja susreta nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vratima Petera Cecha. Chelsea je na kraju mogao slaviti i s uvjerljivijim rezultatom da Torres u 87 minuti nije promašio udarac sa bijele točke.