Događanja

BOGAT PROGRAM

6. Dionizijev festival

Šesto izdanje Dioniza, Međunarodnog festivala kazališnih akademija počinje danas u Đakovu u organizaciji osječke Umjetničke akademije. Sudjeluje 13 akademija iz cijele Europe, studenti će sudjelovati u radionicama i predstaviti se kazališnim i lutkarskim predstavama, a najavljeni su stručni simpoziji, predavanja i promocije. Program od 20. do 23. ožujka održava se u Đakovu, a od 24. do 27. ožujka u Osijeku.

Dionizijev festival
Piše: Republika.eu / Radio Osijek

Programski raspored 6. Dioniza

ĐAKOVO 20. 3. – 24. 3. 2013.
Radionice se održavaju u sljedećim prostorima: Kino – scena, mala i velika dvorana u Vatrogasnom domu Dobrovoljnog vatrogasnog društva (DVD), mala i velika dvorana Kulturno umjetničkog društva SKLAD, Sportska dvorana, a radionica jahanja održava se u pastuharni Đakovo.

20. 3. 2013. – SRIJEDA 
10.00. – 13.00. RADIONICE 

1. J. Ševo/S.Vovk: Kratki rezovi (velika dvorana DVD-a)
2. A. Bârză: Od slikanja do igre (mala dvorana DVD-a)
3. A. Acev/H. Schwaiger: Vježbe tijela i glasa za glumce pod nazivom: „Körperstimmtraining“ (Kino scena)
4. L. Dašić: Glas i disanje (mala dvorana Kina)
5. A. Hatházi: Zamjena riječi gestom (velika dvorana SKLAD-a)
6. S. Burić: Jezik geste (mala dvorana SKLAD-a)
7. Jahanje (Pastuharna)  

14.00. – 18.00. Izlet na Ivandvor - „Posvećenje proljeću“ (Ivandvor) 

19.00. SVEČANO OTVORENJE FESTIVALA DIONIZ
projekcija promotivno-dokumentarnog filma „UAOS 013“ (Kino) 

19.30. – 21.30. PREZENTACIJE STUDENTSKIH PREDSTAVA (Kino)

19.30. - 20.30. Kazališni fakultet Akademije izvedbenih umjetnosti u Pragu (Prag, Češka Republika) 

20.45. – 21.30. Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo (Sarajevo, Bosna i Hercegovina)

21. 3. 2013. – ČETVRTAK 
10.00. – 13.00. RADIONICE

1. J. Ševo/S. Vovk: Kratki rezovi (velika dvorana DVD-a)
2. A. Acev/H. Schwaiger: Vježbe tijela i glasa za glumce pod nazivom: „Körperstimmtraining“ (Kino scena)
3. A. Hatházi: Zamjena riječi gestom (velika dvorana SKLAD-a)
4. S. Burić: Jezik geste (mala dvorana SKLAD-a)
5. Jahanje (Pastuharna) 

15.00. – 18.00. RADIONICE
1. L. Dašić: Glas i disanje (Sportska dvorana)
2. A. Bârză: Od slikanja do igre (Sportska dvorana)
3. K. Craddock: Mjestu odgovarajuća izvedba: istraživanje (velika dvorana DVD-a)
4. T. Brayshaw: Feldenkreis trening (Sportska dvorana) 

19.30. – 23.15. PREZENTACIJE STUDENTSKIH PREDSTAVA (Kino) 

19.30. – 20.15. Fakultet kazališta i televizije Sveučilišta Babes-Bolyai (Cluj, Rumunjska) 

20.30. – 21.15. Akademija dramskih umjetnosti u Tuzli (Tuzla, Bosna i Hercegovina) 

21.30. – 22.15. Anton Bruckner Privatuniversität Linz, Institut Schauspiel (Linz, Austrija) 

22.30. – 23.15. Umjetnosti i društvene znanosti Sveučilišta Northumbria (Newcastle upon Tyne, Velika Britanija)

22. 3. 2013. – PETAK 
10.00. – 13.00. RADIONICE:

1. J. Ševo/S. Vovk: Kratki rezovi (velika dvorana DVD-a)
2. A. Acev/H. Schwaiger: Vježbe tijela i glasa za glumce pod nazivom: „Körperstimmtraining“ (Kino scena)
3. A. Hatházi: Zamjena riječi gestom (velika dvorana SKLAD-a)
4. T. Brayshaw: Feldenkreis trening (mala dvorana SKLAD-a)
5. Jahanje (Pastuharna) 

15.00. – 18.00. RADIONICE
1. L. Dašić: Glas i disanje (Sportska dvorana)
2. A. Bârză: Od slikanja do igre (Sportska dvorana)
3. K. Craddock: Mjestu odgovarajuća izvedba: istraživanje (velika dvorana DVD)
4. S. Burić: Jezik geste (mala dvorana SKLAD-a) 

19.30. – 23.00. PREZENTACIJE STUDENTSKIH PREDSTAVA (Kino) 

19.30. – 20.00. Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu (Zagreb, Hrvatska) 

20.15. – 21.00. Odsjek lutkarskih umjetnosti u Białystoku Državne kazališne akademije Aleksander Zelwerowicz u Varšavi (Białystok, Poljska) 

21.15. – 22.00. Fakultet umjetnosti, okoliša i tehnologije Sveučilišta Leeds Metropolitan (Leeds, Velika Britanija) 

22.15. – 23.00. Fakultet književnosti i umjetnosti Sveučilišta „Lucian Blaga“ u Sibiu (Sibiu, Rumunjska)

23. 3. 2013. - SUBOTA 
10.00. – 13.00. PREZENTACIJA RADIONICA (Sportska dvorana) 

15.00. – 18.00. PREZENTACIJA STUDENTSKIH PREDSTAVA I SIMPOZIJ(Sportska dvorana) 
1. Umjetnička akademija u Splitu (Split, Hrvatska)
2. Simpozij: „Homo movens/Scenski pokret ili što i kako pokreće glumca 

20.30. SVEČANO ZATVARANJE ĐAKOVAČKOGA DIJELA FESTIVALA DIONIZ (Kino)
1. Umjetnička akademija u Osijeku, 2. godina BA s predstavom/projektom: „5. osječka“
2. Improvizacija na klaviru; izvodi Filip Eldan, student 3. godine preddiplomskog studija glume i lutkarstva na Umjetničkoj akademiji u Osijeku
3. proglašenje pobjednika 6. Dioniza 

22.00. SOKAK PARTY

 

OSIJEK 24. 3. – 27. 3. 2013.
Prostori održavanja radionica na Umjetničkoj akademiji u Osijeku su u Nastavnoj zgradi.

24.3.2013. – NEDJELJA
11.00. RADIONICA I DEMONSTRACIJA INTEGRACIJSKOG POKRETA 

15.00. – 18.00. SIMPOZIJ: Homo movens/Scenski pokret ili što i kako pokreće glumca (Svečana dvorana Umjetničke akademije u Osijeku) 

19.00. PREDSTAVA: „Hotel Memorial“ Alena Čelića (Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku) 

20.00. – 22.00. NASTAVAK SIMPOZIJA: Homo movens/Scenski pokret ili što i kako pokreće glumca (Svečana dvorana Umjetničke akademije u Osijeku)

25. 3. 2013. – PONEDJELJAK 
09.00. – 13.00. RADIONICE (Umjetnička akademija u Osijeku) 

09.00. – 10.00. T. Brayshaw: Feldenkrais trening (baletna dvorana) 

10.00. – 13.00. 
1. K. K. Palocsay: Medvjedići – Lutke (soba 1)
2. A. Pachinger: Lutke u komediji (soba 2)
3. P. Uher: Crni teatar (soba 13)
4. W. Czołpiński: Igra glumce i lutke (soba 8) 

11.00. PROMOCIJE (Svečana dvorana Umjetničke akademije u Osijeku)
1. Prezentacija HCITI Željke Turčinović
2. Promocija časopisa Kazalište br. 51./52.
3. Promocija časopisa Kretanja br. 15./16. 

15.00. – 18.00. RADIONICE (Umjetnička akademija u Osijeku) 

15.00. – 16.00. L. Dašić: Vježbe glasa i disanja (baletna dvorana) 

16.00. – 18.00.
1. K. K. Palocsay: Medvjedići – lutke (soba 1)
2. A. Pachinger: Lutke u komediji (soba 2)
3. P. Uher: Crni teatar (soba 13)
4. W. Czołpiński: Igra glumca i lutke (soba 8) 

19.00. – 20.30. PREZENTACIJE STUDENTSKIH PREDSTAVA (Umjetnička akademija u Osijeku) 

19.00. – 19.15. Fakultet kazališta i televizije Sveučilišta Babes-Bolyai (Cluj, Rumunjska) 

19.30. – 20.30. Kazališni fakultet Akademije izvedbenih umjetnosti u Bratislavi (Bratislava, Slovačka) 

26. 3. 2013 – UTORAK
09.00. – 13.00. RADIONICE (Umjetnička akademija u Osijeku) 

09.00. – 10.00. T. Brayshaw: Feldenkrais trening (baletna dvorana) 

10.00. – 13.00.
1. K. K. Palocsay: Medvjedići – lutke (soba 1)
2. A. Pachinger: Lutke u komediji (soba 2)
3. P. Uher: Crni teatar (soba 13)
4. W. Czołpiński: Igra glumca i lutke (soba 8) 

13.00. PROMOCIJA (knjižnica Umjetničke akademije u Osijeku) Predstavljanje knjige „Teatar pokreta Jožefa Nađa“ autora Milana Mađareva 

15.00. – 18.00. RADIONICE (Umjetnička akademija u Osijeku) 

15.00. – 16.00. L. Dašić: Vježbe glasa i disanja (baletna dvorana) 

16.00. – 18.00.
1. K. K. Palocsay: Medvjedići - lutke (soba 1)
2. A. Pachinger: Lutke u komediji (soba 2)
3. P. Uher: Crni teatar (soba 13)
4. W. Czołpiński: Igra glumca i lutke (soba 8) 

19.00. – 21.15. PREZENTACIJE STUDENTSKIH PREDSTAVA (Umjetnička akademija u Osijeku) 

19.00. – 20.00. Odsjek lutkarske umjetnosti u Białystoku Državne kazališne akademije Aleksander Zelwerowicz u Varšavi (Białystok, Poljska) – (soba 1)

20.15. – 21.15. Umjetnička akademija u Osijeku (Osijek, Hrvatska) – (soba 13)

27. 3. 2013. – SRIJEDA
10.00. – 12.00. PREZENTACIJA RADIONICA (Umjetnička akademija u Osijeku) 

12.00. POTPISIVANJE SPORAZUMA O SURADNJI IZMEĐU UMJETNIČKE AKADEMIJE U OSIJEKU I AKADEMIJA SUDIONICA DIONIZA (Svečana dvorana Umjetničke akademije u Osijeku) 

12.30. – 13.30. Promocija vina i kulena uz degustaciju (Prehrambeno-tehnološki fakultet) 

13.30. – 14.30. PREDAVANJE (Aula Rektorata)Teresa Brayshaw: „Mogućnosti studiranja u Velikoj Britaniji“ 

19.00. SVEČANOST ZATVARANJA DIONIZOVA FESTIVALA (Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku)
1. Projekcija promotivno-dokumentarnog filma „UAOS 013“
2. Koncert glazbenoga sastava „Ubogi Lazar“ studenata i profesora Umjetničke akademije u Osijeku

IZVOR: Radio Osijek