Rukomet

PREMIJER LIGA ZA PRVAKA

Prva pobjeda Nexea

Rukometaši Nexe Našica ostvarili su prvu pobjedu u Premijer Ligi za prvaka. Našičani su u trećem kolu bili uspješni protiv sastava Siscie na svom parketu. Nexe je bio uvjerljiv rezultatom 42:33.

Kasim Kamenica   FOTO:Marko Jurinec/PIXSELL
Piše: Republika.eu / STV

Našičane je sigurno razljutio poraz u Zagrebu od Dubrave, pa su puni motiva i želje protiv Sisčana zaigrali agresivno od prve minute.

Stalno su imali vodstvo i to s nekoliko golova razlike, pa pobjeda domaćih nije bila upitna.

Na odmoru je Nexe vodio sa 21:14, a u nastavku igre izabranici trenera Kasima Kamenice igrali su još bolje i nadahnutije. Bio je to onaj pravi Nexe kojeg su Našičani navikli gledati. Efikasni i učinkoviti u napadu, te brzi u kontrama.

Publika je doista mogla uživati u prikazanoj igri domaćina. Najbolji igrač susreta u odličnom sastavu domaćih bio je kružni napadač Krešimir Kozina, koji je imao stopostotan učinak od 11 pogodaka iz 11 šuteva.

Odličan je bio i na vratima sjajni Perica Lelić s 20 obrana. Igor Vujić zabio je 8 golova i skupio 11 asistencija.

Nexe nakon dva uvodna poraza, od Zagreba i Dubrave, prvom pobjedom najavljuje bolje igre u nastavku doigravanja i borbu za obranu druge pozicije u prvenstvu.

Sljedeći susret Našićani igraju opet u svojoj dvorani. U okviru 4. kola Lige za prvaka u subotu im stiže Poreč.