Tenis

HRVATSKI DERBI U MUNCHENU

Dodig pregazio Čilića

U 3.kolu ATP turnira u Munchenu susreli su se hrvatski tenisači Ivan Dodig i Marin Čilić. Nakon jednog sata i 18. minuta igre na njemačkoj zemlji bolje se snašao Ivan Dodig, te sa 2:0 (6:4, 6:2) u setovima prgazio jedanestog igrača svijeta.

Ivan Dodig   FOTO:Marc Mueller/DPA/PIXSELL
Piše: Republika.eu
Ovo je bio njihov treći međusobni meč i druga Dodigova pobjeda u kojoj nije pružio baš nikakve šanse svome suigraču iz reprezentacije.
Dodig je od samog početka susreta vladao terenom i nametnuo svoju igru.

Već na otvaranju prvog seta uspio je oduzeti servis Čiliću i sačuvati ga do samog kraja, ne pružajući protivniku nikakve šanse koje bi ga vratile u set.

Drugi set je ponudio malo drugačiji rasplet, igra se rasplamsala na obje strane što je rezultiralo mnoštvom grešaka na početnom servisu. Dodig se bolje snašao u drugoj dionici susreta te u dva navrata napravio break na Čilićev servis, što je bilo dovoljno za veliku pobjedu u njihovom trećem dvoboju karijere.

U četvrtfinalu Ivan Dodig će igrati protiv pobjednika iz susreta Dmitria Tursunova (RUS) i Aleksandara Dolgopolova (UKR)