Košarka

SOKOLI OSIGURALI OSTANAK

Šarac u posljednjoj sekundi za pobjedu!

Košarkaši Osječkog Sokola pobjedom u Dardi u derbiju predposljednjeg kola i definitivno su osigurali prvoligaški status.

Ilustracija
Piše: Republika.eu / STV

Osječani su pobjedili u dramatičnoj i neizvjesnoj završnici košem u posljednjim sekundama utakmice. 9. kolo A1 Lige za ostanak donijelo je neizvjestan, i za 200-tinjak gledatelja uzbudljiv dvoboj do samog kraja.

Sokoli su slavili protiv Darđana prvu pobjedu ove sezone u međusobnim omjerima rezultatom 73:71.

Pobjedu gostujućim plavima donio je Aljoša Šarac šutem u posljednjoj sekundi.

Od samog početka utakmice Osječki Sokol postavio se ozbiljno i angažirano. Nije to bila prava slika vrijednosti domaće momčadi. Sokoli su najveću prednost imali u 14. minuti kada su vodili sa 13 koševa razlike.

Na odmor se otišlo s plus 4 za goste, a preokret su domaći žuti napravili tek u 3. četvrtini koju su dobili sa 7 poena viška.

Spomenuta završnica pripada sastavu trenera Zorana Helbicha, i Osječki Sokol novom pobjedom i teoretski osigurava ostanak u A1 ligi.

Opet je junak utakmice bio nezaustavljivi Veljko Budimir koji je ubacio 29 poena. Kod gostiju najbolji Mirza Hrnčić s 22 ubačaja.

U sljedećem, posljednjem kolu prvenstva Osječki Sokol dočekuje sastav Brodskog Đure Đakovića u subotu u dvorani Jug.