Rukomet

PREMIJER LIGA ZA PRVAKA

Nexe Našice peti put za redom viceprvak

Rukometaši Nexe Našica odigrali su derbi 9. kola Premijer lige za prvaka u kojem su uzeli važan bod Poreču na njegovom terenu.

Ilustracija
Piše: Republika.eu / STV

Našičani su tim rezultatom po peti put zaredom osvojili 2. mjesto.

Poreč i Nexe, dva izravna konkurenta za 2. mjesto odigrali su neodlučeno 30:30, a to je rezultat koji više odgovara Našičanima, jer su njime i teoretski osigurali obranu druge pozicije.

Sama utakmica bila je na razini najvećih Europskih, iznimno kvalitetna, sadržajna i uzbudljiva do samog kraja. Više od 1200 gledatelja u prepunoj dvorani u Poreču doista je gledalo pravu rukometnu poslasticu.

U izjednačenom ogledu Nexe je bio pogodak u minusu na poluvremenu, no u nastavku utakmice izabranici trenera Kasima Kamenice uspjeli su doći do neophodnog boda kojim su osigurali osnovni ovosezonski cilj, obranu druge pozicije i plasman u SEHA ligu.

Najbolji strijelac utakmice bio je iz redova domaćina David Miličević s 10 golova, dok je kod Nexea Franjo Lelić postigao 7, Obranović 6, Slišković 5. Među najistaknutijima bio je vratar Perica Lelić sa 11 obrana.

Nexe iza sebe ima još jednu odličnu sezonu, a oproštaj od tekuće bit će već sutra u Našicama. U okviru posljednjeg kola Lige za prvaka Nexe je od 19 sati domaćin sastavu Karlovca.