Rukomet

KVALIFIKACIJE ZA SP

Remi rukometašica u Francuskoj

Hrvatske rukometašice remijem su otvorile kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje se u prosincu održava u Srbiji.

Pripreme Hrvatske ženske rukometne reprezentacije   FOTO:Goran Jakus/PIXSELL
Piše: Media Servis

Izabranice Vladimira Canjuge jučer su u Montbeliardu odigrale bez pobjednika s vrlo jakim Francuskinjama 18:18.

Bez Mirande Tatari, Hrvatice su odigrale dobru utakmicu protiv oslabljenih domaćih rukometašica, na poluvremenu su vodile pet razlike (10:5), ali su u nastavku protivnice uspjele nadoknaditi zaostatak i povesti, prvi put u 41. minuti.

Šest minuta kasnije, prvi put dolaze u vodstvo, 15:14. Hrvatska se vratila i pola minute prije kraja imala napad za pobjedu, ali francuska vratarka obranila je šut Penezić.

Najbolje u našim redovima bile su Kristina Elez s pet i Andrea Penezić sa četiri pogotka, a Francusku su predvodile Allison Marie Pineau i Paule Baudouin sa po četiri gola.