Rukomet

MEDITERANSKE IGRE

Prvi poraz rukometaša, djevojke remijem u polufinale

Na Mediteranskim igrama u turskom Mersinu hrvatske rukometašice remizirale su sa Slovenijom 31:31, dok su rukometaši, također protiv Slovenije upisali prvi poraz, izgubivši 34:32.

Hrvatska rukometna reprezentacija   FOTO:Dusko Marusic/PIXSELL
Piše: Media Servis

Pomlađena hrvatska muška reprezentacija je nakon uspješnog starta Tunisa, upisala prvi poraz. U svom drugom nastupu u Mersinu, bolja je bila Slovenija. Izbornik Slavko Goluža je uoči početka susreta najavljivao kako ih očekuje teška utakmica s teškim protivnikom.

Hrvatska je na poluvremenu imala gol prednosti (19:18), ali u nastavku nije uspjela dostići prednost Slovenaca, koji s drugom pobjedom predvode skupinu B ispred Egipta i Hrvatske.

Najbolji u našim redovima bili su sa osam pogodaka Ivan Slišković i Igor Karačić. Vratar Ivan Pešić imao je osam obrana. U slovenskoj reprezentaciji, najefikasniji su bili Simon Razgor sa sedam i Gašper Marguč i Jure Dolenec sa šest golova. Vratari su sakupili 11 obrana.

Hrvatskoj slijede dvoboji s Egiptom i Grčkom.

Polufinale su izborile rukometašice, koje nisu uspjele ostvariti treću pobjedu na turniru, ali unatoč remiju sa Slovenkama, imaju osigurano mjesto u polufinalu. Još ne znaju s kojeg mjesta kreću u borbu za medalju.

Natjecanje u skupini zaključit će sutra utakmicom protiv Tunisa, a za prvo mjesto u skupini treba im pobjeda od najmanje 16 razlike. U susretu sa Slovenijom, izabranice Vladimira Canjuge imale su napad za pobjedu, a minutu i pol prije kraja i dva razlike 31:29, no s dva brza pogotka, slovenske su igračice osigurale vrijedan bod.