Dodig se pridružio Martić u trećem kolu Wimbledona

Ivan Dodig i Petra Martić na korak su od toga da osiguraju drugi tjedan Wimbledona.

Ilustracija   FOTO:Sanjin Strukic/PIXSELL
Piše: Media Servis

Martić je jučer u drugom kolu svladala Čehinju Karolinu Pliškovu sa 7:6 i 6:1, ostvarila svoj najbolji rezultat na londonskoj travi te će u trećem kolu igrati s Bugarkom Cvetanom Pironkovom. To će biti njihov četvrti susret, a bugarska tenisačica, inače 72. na svijetu ima sve tri pobjede, posljednju je zabilježila u Miamiju u dva seta.

Za plasman u osminu finala borit će se i naš drugi preostali predstavnik na terenima All England Cluba Ivan Dodig, kojemu je plasman u treće kolo također najbolji rezultat u Wimbledonu. U drugom je kolu bio bolji od američkog kvalifikanta i 105. igrača svijeta Denisa Kudle sa 6:1, 7:6 (4) i 7:5.

Nakon lako dobivenog prvog seta, u preostala dva 'ukrajinski Amerikanac' je pružio znatno veći otpor. Drugi set završio je u 'tie-breaku' u korist Dodiga sa 7:4, a u trećem je Kudle oduzeo servis našem tenisaču, ali su mu se pojavili problemi s leđima te je zatražio 'time-out'. Dodig je to iskoristio i meč mirno priveo kraju.

Sljedeći protivnik bit će mu Nizozemac Igor Sijsling, 64. tenisač svijeta, koji je u drugom kolu svladao 17. nositelja, Kanađanina Milosa Raonica. Bit će to njihov prvi susret.