Tenis

WIMBLEDON

Ivan Dodig u četvrtom kolu, Martić izgubila

Ivan Dodig se plasirao u 4. kolo Wimbledona, najvećeg teniskog turnira na svijetu.

Wimbledon 2013.   FOTO:EMPICS Sport/Press Association/PIXSELL
Piše: Media Servis

Hrvatski je tenisač put u drugi tjedan turnira izborio pobjedom nad Nizozemcem Igorom Sijslingom koji je predao susret pri rezultatu 6-0, 6-1, 1-0 za Dodiga.

Dodig je na uistinu jedinstven način došao do najboljeg rezultata karijere. Već treći njegov suparnik predao mu je susret. Nakon Philippa Kohlschreibera u 1. i Denisa Kutle u 2. kolu, sada je to učinio i Sijsling. No, i prije nego je Nizozemac zatražio liječničku pomoć, Dodig je bio uvjerljiv te lakoćom osvojio prvi set. Slična igra se nastavila i u drugom setu, Sijslingovo zdravstveno stanje se pogoršalo, a nakon što je Dodig osvojio break u prvom gemu trećeg seta, 64. igrač svijeta je predao susret našem tenisaču.

Dodig će u četvrtom kolu igrati protiv boljeg iz susreta 4. nositelja Davida Ferrera i 26. nositelja Aleksandra Dolgopolova. Dodig, trenutno 49. igrač svijeta, prošle je godine izgubio u 1. kolu Wimbledona, pa će i na prvoj ATP listi nakon ovog turnira napredovati u poretku.

Petra Martić nije uspjela ponoviti uspjeh Ivana Dodiga i ući u 4. kolo Wimbledona. Bolja od 22-godišnje Splićanke bila je Bugarka Tsvetana Pironkova rezultatom 6-1, 4-6, 6-2.

Martić je agresivno ušla u susret, bila bolja u prvim gemovima susreta, ali je Pironkova ostvarila break u četvrtom gemu te povela s 3-1. Nakon toga Martić je izgubila koncentraciju te je bugarska tenisačica lako došla do prvog seta, ali i vodstva od 4-1 u drugom. Tada se Martić budi, osvaja drugi set i šest gemova za redom. No, u trećem gemu opet bolja igra Pironkove koja se plasirala u drugi tjedan najjačeg turnira na svijetu.

Petra Martić je ovim porazom ponovila prošlogodišnji rezultat iz Wimbledona kada je također poražena u 3. kolu. Našoj tenisačici ovo je ukupno četvrti poraz u trećim kolima Grand Slam turnira. Da je pobijedila Pironkovu, Martić bio ostvarila svoj rezultat karijere, barem što se tiče najvećih svjetskih turnira.