[FOTO-VIDEO] NOVI PORAZ

Osijek potopljen i u Splitu!

Split je slavio protiv Osijeka sa 4:0, i tako bijelo-plavima nanio i 6. prvenstveni poraz.

Piše: Republika.eu

Možemo reći kako je sve bilo riješeno već u 11. minuti utakmice kada je iskusni Babić nesmotreno skrivio kazeni udarac i zaradio isključenje. Od početka utakmice vidjelo se kako je Osijek odlučno ušao u susret. Čak je i dva puta prijeprijetio, no sva taktika i zamisli novog trenera Davora Rupnika pale su u vodu nakon isključenja Babića. Siguran realizator sa bijele točke bio je Mate Bilić.

Rupnik je na Babićevo mjesto morao povući kapetana Šoršu, i Osijek je ostao otupljen u napadu. Iako je Split dominirao i stvarao prigode, bijelo-plavi su se dobro držali. Dva je puta dobro reagirao vratar Mikulić.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnih 1:0, a Osijek se nije predavao ni u nastavku utakmice. Ipak, igrač više kod domaćih crvenih bio je osjetan. Mršić čini pravi potez, u igru uvodi Kamerunca Bellea koji u prvom kontaktu s loptom zabija za 2:0 u 74.minuti.

Pokušavao je Rupnik i s igračem manje doći do pogotka, pa je u igru uveo napadače Mandića i Barišića. Ipak, Osijek je do kraja utakmice stvorio tek dvije opasnije situacije.

Do kraja utakmice, u 80. i 90. minuti Glavina i Vojnović postigli su još dva pogotka, i tako Splitu donijeli pobjedu nakon sušnih pet kola.

Osijek na kontu ima čak 21 primljen pogodak, daleko najviše od svih momčadi u ligi. Iako je primio četiri gola, vrijedi istaknuti dobru igru stopera Saše Novakovića, pa i mladog Šimuneca, dok su kod Splita najbolji bili strijelac i asistent Glavina, te Vojnović, Paracki i Belle.

Teško je pričati o promjenama u igri bijelo-plavih kada je sve palo u vodu nakon isključenja kapetana Babića kojeg neće biti protiv Hajduka u sljedećem kolu. Rupnik će morati tražiti nova rješenja u obrani. Osijek je u sve težoj situaciji, a bodovi protiv Hajduka u Gradskom vrtu veliki su imperativ za sastav s Drave.