[VIDEO] NENAD BJELICA U LIGI PRVAKA

Dinamo slavio u Beču, ali Austrija ide dalje

Dinamo je ostao bez Lige prvaka. U uzvrtanoj utkamici kod bečke Austrije, Modri su slavili 3:2, no to nije bilo dovoljno za prolaz, nakon što su prošli tjedan na domaćem terenu izgubili od Austrijanaca 2:0.

FK Austrija Bec - GNK Dinamo   FOTO:Marko Prpic/PIXSELL
Piše: Media Servis

Austrijska momčad povela je u petoj minuti pogotkom Floriana Madera, da bi u 33. minuti na 1:1 izjednačio Marcelo Brozović. Gol više Dinamu je u 43. minuti donio Junior Fernandes, a 27 minuta nakon toga Fatos Beqiraj Dinamu donosi treći pogodak. Sve nade padaju u vodu u 82. minuti, kada je Roman Kienast smanjio razliku na 3:2.

"Bili smo tako blizu, a opet tako daleko. Ali to je nogomet", požalio se novinarima privremeni trener Dinama Zoran Mamić, koji smatra da je Dinamo bio "dominantna momčad" koja je kontrolirala utakmicu bez obzira što je vrlo rano primila gol.

"No vratili smo se u utakmicu, uspjeli smo i zabili treći gol", nastavio je Mamić.

Treći gol ipak nije bio dovoljan Dinamu za prolaz u elitno natjecanje. Kapetan Modrih Josip Šimunić čestitao je austrijskoj momčadi na prolazu te uputio kritiku sucu.

"Šteta za ekipu, za Dinamo, za navijače. Mi smo zaslužili ići dalje. Večeras smo pokazali da smo bolja ekipa, ali to je nogomet. Nekad ti nosi sreću, nekad nesreću. Mi smo danas imali nesreću što se tiče odluke suca", izjavio je razočarani Šimunić, aludirajući na nedosuđeni jedanaesterac u korist Dinama. Na to se osvrnuo i Mamić, koji je novinarima otkrio da na klupu Modrih uskoro stiže novi trener.

"Još je utakmica u subotu protiv Istre i nakon toga više nisam trener".

Dinamo će natjecanje nastaviti u Europskoj ligi.

Austria Wien 1-0 Dinamo Zagreb, OG Josip Simunic

Austria Wien 1-1 Dinamo Zagreb, Marcelo Brozovic

Austria Wien 1-2 Dinamo Zagreb, Junior Fernández

Austria Wien 1-3 Dinamo Zagreb, Fatos Beciraj

Austria Wien 2-3 Dinamo Zagreb, Roman Kienast