Drugi derbi u sedam dana Cibalia riješila u svoju korist!

NOGOMET: 2. HNL – 4. kolo

Cibalia-Inter (arhiva)   FOTO:Davor Javorovic/PIXSELL
Piše: Republika.eu / Glas Slavonije

Stadion HNK Cibalia. Vrijeme oblačno. Teren dobar. Gledatelja: 600. Sudac: Duje Strukan (Split). Strijelci: 1:0 Tokić (68). Žuti kartoni: Pavličić, Zgrablić, Bartolović,  (Cibalia), Medak, Blažević, Vujcic (Inter). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: HRVOJE TOKIĆ (CIBALIA)

CIBALIA: Filipović, Muženjak (od 83. Džoni), Zgrablić, Milardović, Perković, Mazalović, Kujundžija, Pavličić (od 81. Čulić), Bartolović, Puljić (od 66. Ottochian), Tokić.

INTER: Radošević, Filipović (od 79. Grabovac), Ćosić, Rogač, Kramarić, Medak, Maras, Rendić (od 32. Bosec), Milutinović (od 61. Blažević), Vujcic, Nestorovski.

Nogometaši su Cibalije riješili u svoju korist i drugi derbi u samo sedam dana. Utakmica nije obilovala igrom za anale, ali borbenošću i zalaganjem zaslužili su sva tri boda.

Prvo poluvrijeme nije donijelo očekivanu kvalitetu igre bivših prvoligaša, a ujedno i najozbiljnijih kandidata za povratak u prvoligaško društvo. Inter je bolje otvorio utakmicu i držao inicijativu nekih desetak minuta od kada igrači Cibalije uspostavljaju ravnotežu u igri i već nakon nekoliko minuta preuzimaju dominaciju u igri. U periodu bolje igre gosti nisu uspjeli stvoriti niti jednu izrazitu priliku, ali je zato domaćin imao dvije. Najprije se Tokić izborio za jednu loptu na korner liniji gostiju i odlično pronašao Kujundžiju, koji loše završava akciju, šut pored gola. Najbolju priliku za vodstvo Cibalije imao je kapetan Mazalović koji je u 40. Minuti izvodi kazneni udarac, a vratar Radošević mu brani šut. Prije toga je Maras nepotrebno srušio Milardović.

Cibalia otvara drugo poluvrijeme prilikom Bartolovića koji šutira iz voleja preko gola, a priliku mu je namjestio Kujundžija odličnim centaršutom. Do 68. Minute se igralo otvoreno s obje strane, ali izrazitih prilika nije bilo, tada korner izvodi Pavličić odlično pronalazi Zgrablića na drugoj stativi, odličan šut glavom isto tako brani vratar Radošević, ali odbijenu loptu u mrežu posprema Tokić. Treći pogodak napadača Cibalije u tri utakmice.  Pogodak Tokića otovrio je utakmicu po cijelom ternu i s obje strane, Cibalia je željela drugi pogodak, a Inter izjednačenje. No, u takvoj igri nije bilo idealnih prilika za pogodak. U sudačkoj nadoknadi Bartolović je imao priliku za dokrajčiti Zaprešićane, ali je šutirao preko gol.

Izvor: Glas Slavonije