Rukomet

REGIONALNA LIGA

Odlična predstava NEXE-a u Gradskom vrtu!

Rukometaši NEXE-a stigli su do prve pobjede u ovogodišnjoj regionalnoj ligi, svladavši u dvorani Gradski vrt slovački Tatran s 34:32. Bila je to utakmica u kojoj se obranama nije posvetila puna pozornost, a Našičani su pobjedu osigurali odličnom dionicom u prvoj polovini drugog poluvremena.

Odlična predstava NEXE-a u Gradskom vrtu!   FOTO:Davor Javorović/PIXSELL
Piše: Republika.eu / Glas Slavonije

Tatran je bolje otvorio susret, te je nakon izjednačenog početka u 7. minuti stigao do dva pogotka prednosti (5:3). Našičani su vrlo brzo uspjeli uloviti zaostatak, a nakon 5:6 prvi put i povesti u 11. minuti pogotkom Vegara (7:6). Odmah potom Lelić je podigao na dva razlike te su tu prednost domaćini držali do 15. minute. Potom je uslijedila stvaralačka kriza u napadu Našičana, što su Slovaci iskoristili te serijom 3:0 u 20. minuti preokrenuli rezultat i ponovo poveli (10:9).

Nezaustavljiv je u tim trenucima za domaću obranu bilo desno krilo gostiju Urban koji je bio najefikasniji strijelac prvog poluvremena sa 6 pogodaka.

Ipak, završnicu prvog dijela NEXE je odigrao preciznije pogotkom S. Lelića u 24. vratio je prednost (12:11), a potom je sve do same završnice održavao pogodak do dva viška da bi se na odmor otišlo sa 16:15 za NEXE.

U nastavku su Našičani vrlo brzo stigli do tri pogotka prednosti (19:16), a potom su u sljedećih desetak minuta praktički prelomili susret. Gostima je malo toga polazilo za rukom, stao je i njihov najbolji strijelac Urban, a s druge strane raspucali su se Vujić i Vegar koji su ukupno postigli po osam pogodaka. Već u 37. bilo je +5 (22:17), a gostima nije pomogla ni minuta odmora kao ni promjena vratara. Štoviše, u 41. minuti zbog trećeg isključenja ostali su i bez Petre te su u toj minuti Našičani prvi put stigli i do sedam pogodaka prednosti (26:19). Tu su prednost održavali do 29:22 i činilo se kako će rutinski privesti susret kraju.

No neopreznost u obrani koštala ih je nekoliko isključenja te su u jednom trenutku imali i dva igrača manje na parketu, što su Slovaci iskoristili za rezultatski priključak. Tako je pogotkom Urbana iz sedmerca u 52. minuti bilo samo +2 za NEXE (30:28). Ipak, našički rukometaši nisu posustali u tim trenucima i publika u Gradskom vrtu prepoznala je trenutak kada im treba dodatna podrška pa su s dva pogotka u nizu vratili prednost na mirnijih 32:28. U posljednje se dvije minute ušlo s prednošću NEXE-a 33:31, za konačnu potvrdu prvih bodova je zabio Mrđenović te je kraj susreta našički sastav dočekao burno slaveći pobjedu uz veliki pljesak gledatelja.

Izvor: Glas Slavonije