[FOTO-VIDEO] 10. KOLO HNL-a

Osječani unatoč velikoj borbenosti nisu uspjeli kazniti lošu igru Dinama

Nogometaši Dinama u desetom su kolu 1. HNL u Gradskom vrtu s minimalnih 1:0 svladali Osijek i vratili se na vrh ljestvice...

Piše: Media Servis / Republika.eu

Dinamo je u utakmicu, unatoč seriji loših rezultata, ušao sa misšlju "lako ćemo" što su Osječani iskoristili agresivnom igrom, te došli do nekoliko vrlo dobrih prilika od čega je najbolja indirekt sa deset metara, ali ni to bijelo-plavi nisu uspjeli realizirati.

Kao i mnogo puta do sada u susretima Dinama i Osijeka modri su sp(r)etno došli do pogotka kojega je zabio Alžirac Hilal Soudani na kraju prvog dijela utakmice, u 41. minuti. Nakon ubačaja Antolića iz kuta, lopta je uz odbijanac od braniča Osijeka, spretno i sretno završila u domaćoj mreži.

Dinamo je od tog trenutka više bio koncentriran na obranu svojih vrata, dok su Osječani pokušavali doći do izjednačenja. Najbliže su bili nekoliko minuta prije kraja utakmice kada je na ubačaj iz kornera sa svega nekoliko metara, danas vrlo dobri Ljubojević pucao u Zeleniku.

Imao je Dinamo i priliku za povećanje vodstva na 2-0, ali je Čop, nakon obrane Malenice, umjesto prazne mreže pogodio gredu.

Ipak, zahvaljujući teškoj pobjedi, Dinamo se vratio na vrh HNL-a sa 23 boda, jedan manje ima Hajduk, koji je jučer na Poljudu s također 1:0 svladao Zadar. Lokomotiva je treća s 20. Osječani su na 9.mjestu sa 6 bodova koliko ima i Hrvatski Dragovoljac.

Osječane ovoga tjedna očekuje gostovanje u Kuševcu protiv istoimenog domaćina. Susret je to 1/16 finala Kupa.