NOVI NEUSPJEH NOGOMETAŠA OSIJEKA

Bijelo-plavi sa Zadrom odigrali bez pogodaka

Nogometaši Osijeka odigrali su sa Zadrom u Gradskom vrtu utakmicu 12. kola Prve HNL.

Vučkov je donio nekoliko dvojbenih odluka   FOTO:Davor Javorović/PIXSELL
Piše: Republika.eu / N.R. / STV

U susretu s dosta tenzija, momčadi su podjelile bodove igrajući bez pogodaka u utakmici koja je bila iznimno značajna za domaću momčad.

Zadar je osvojio ono što je tražio, jedan bod, i tako ostao na razmaku od 5 bodova prednosti nad Osijekom. Domaći bijelo-plavi bili su po igri bolja momčad, koja je i s igračem manje stvarala više prigoda. No, Osijek nije uspio postići gol.

Bilo je puno nezadovoljstva na suđenje riječkog arbitra Vučkova, posebice od strane domaćina. Vučkov je donio nekoliko dvojbenih odluka. Osijekov igrač Šimunec isključen je već u 50. minuti utakmice. Osijek je tražio i dva kaznena udarca nakon startova na Vitaiću, a Zadru je u 90. minuti prvo pokazan jedanaesterac, a zatim ga je sudac Vučkov poništio promjenivši odluku.

"Ne mogu se oteti dojmu da smo svi tu bili zbog jednog čovjeka, suca, koji mi je na kraju utakmice rekao: "vi i trebate ispasti iz lige". Što da išta više kažem? Isključenje našeg igrača, drugi žuti, bilo je još takvih nekoliko istih startova koje nije sankcionirao", ogorčen je trener NK Osijek Davor Rupnik.

"Sudac prvo pokaže penal za nas, pa promjeni odluku. Mi ne možemo tu ništa. Danas je kolega rekao ovo, klub može biti kažnjen, ne isplati se predati žalbu izgubit ćemo novce. Nama 15-20 tisuća kuna puno znači, to mogu bogati klubovi, mi ne", kaže trener Zadra Ferdo Milin.

Osijek je izgubio vrlo važna dva boda na domaćem travnjaku, ali i nova dva igrača za susret sa Slaven Belupom. Slijedi 14 dana stanke zbog nastupa reprezentacija, a onda Osijek gostuje kod Slaven Belupa u 13. kolu u Koprivnici, u još jednoj utakmici vrlo važnoj u borbi za ostanak.

Osječani će sigurno bodove morati tražiti i na terenima kod bolje plasiranih sastava na ljestvici.