[VIDEO] MODRIĆEVA ASISTENCIJA DONIJELA MADRIŽANIMA SVA TRI BODA

Real do pobjede u sudačkoj nadoknadi, Barcelona rutinski protiv Valladolida

Iako je sve do 90. minute gubio 2-1 na gostovanju kod Levantea, Real Madrid uspio je preokrenuti utakmicu i dvama golovima u razmaku od samo četiri minute doći do važne 3-2 pobjede u 8. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Piše: Republika.eu/Nogometni magazin

Senzacionalan preokret u samoj završnici režirali su Alvaro Morata i Cristiano Ronaldo, a za Ronaldov pobjednički gol u četvrtoj minuti sudačke nadoknade asistirao je Luka Modrić.

"Džoker s klupe" (ušao u 69. minuti umjesto Isca) Morata je u posljednjoj minuti regularnog dijela prizemnim udarcem pogodio desni donji kut Levanteovog gola nakon dodavanja povratnika Raphaëla Varanea. Ronaldo je pobjednički gol zabio iskosa s desne strane s vrha kaznenog prostora, uz pomoć odbijanca suparničkog braniča i stative, od koje je lopta ušla u mrežu. Modrić ga je prethodno proigrao s vrha kaznenog prostora.

Levante je došao do prednosti golovima Pape Babacar Diaware i Nabila El Zhara i može žaliti za propuštenom prilikom, dok je prvi gol za Real zabio Sergio Ramos nakon asistencije Angela di Marije iz kornera.

Modrić je odigrao svih 90 minuta za "kraljevski klub".

BARCELONA  - VALLADOLID

Stopostotan učinak u španjolskom nogometom prvenstvu Barcelona je nastavila i bez pomoći njenog najboljeg igrača Lionela Messija. U 8. kolu katalonski je sastav na Camp Nou savladao Valladolid s 4-1...

Uspio je Valladolid čak i povesti preko Javija Guerre koji je u 10. minuti glavom pospremio ubacivanje iz kornera, no bilo je to uglavnom sve što su gosti uspjeli napraviti.
Na 1-1 poravnao je Alexis Sanchez već četiri minute kasnije. Svoj prvi od dvaju golova tijekom večeri postigao je dalekometnim malo izvan kaznenog prostora u rašlje suparničkog gola. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a onda je u nastavku Barcelona preokrenula susret u potpunosti u svoju korist.

U 52. minuti je zabio Xavi nakon asistencije Cristiana Tella, a 12 minuta kasnije je Sanchez okončao polukontru nakon dodavanja Neymara. Kod posljednjeg Barceloninig gola u 70. minuti Sanchez je uzvratio asistenciju Neymaru za Brazilčev drugi gol u Primeri po transferu iz Santosa.

Barcelona je ovom pobjedom postala prva momčad u povijesti Primere koja je otvorila sezonu sa osam uzastopnih pobjeda nakon Real Madrida iz sezone 1987/88. Ukupno im je ovo bila 19. uzastopna domaća pobjeda u Primeri što im prethodno nije uspjelo skoro 40 godina.

Izvor: Nogometni magazin