ENGLESKA PREMIER LIGA

Man. United na krilima mladog Januzaja do preokreta kod Sunderlanda, Liverpool pobjedom zasjeo na vrh tablice

Engleski nogometni prvak Manchester United uspio je stati na kraj dvama uzastopnim premierligaškim porazima gostujućim 2-1 slavljem kod "fenjeraša" Sunderlanda.

Piše: Republika.eu/Nogometni magazin

Iako je Sunderland u dosadašnjem dijelu sezone osvojio tek jedan bod, "crveni vragovi" su opasno visili, a nakon 5. minute i pogreške Nemanje Vidića u obrani i zaostajali su 1-0.

Kapetan gostiju nije uspio izbiti loptu iz vlastitog kaznenog prostora i tek ju je "piknuo" do protivničkog igrača, a Gardner je pogrešku iskoristio i prizemnim udarcem u dalji kut matirao Davida De Geu.

Na poluvremenu se Manchester United uspio trgnuti, a bolja je igra rezultirala dvama golovima u razmaku od šest minuta. Oba je postigao 18-godišnji Belgijanac Adnan Januzaj, kojem je ovo bio debitantski premierligaški start u dresu prvaka.
U 55. minuti zabio je desnicom, opalivši iz prve nakon asistencije Patricea Evre, dok je pobjednički gol pospremio polovolejem u donji dalji kut nemoćnoga Kierana Westwooda, malo iskosa s desne strane.

Januzaj je tek drugi igrač Uniteda koji je zabio dva gola u svom prvom premierligaškom startu nakon Ruuda van Nistelrooyja, kao i peti najmlađi premierligaški strijelac (18 godina i 242 dana) u povijesti kluba nakon Machede, Welbecka, Rafaela i Powella.

LIVERPOOL - CRYSTAL PALACE

Makar privremeno nogometaši Liverpoola izbili su na čelo premierligaške ljestvice. Učinili su to 3-1 domaćom pobjedom nad Crystal Palaceom...

Na Anfieldu je sve bilo riješeno već u prvih 45 minuta. Naime, do poluvremena su "redsi" vodili 3-0.
Prvi je gol već u 14. minuti zabio Luis Suarez iz pada s travnjaka s nekih sedam, osam metara udaljenosti. Daniel Sturridge svoj je šesti ovosezonski gol zabio tri minute kasnije prizemnim udarcem iskosa s lijeve strane kaznenog prostora u suprotni kut, da bi posljednji gol za sastav Brendana Rodgersa, a svoj prvi ovosezonski, postigao Steven Gerrard s bijele točke nakon što je prethodno najstrožu kaznu izborio Raheem Sterling.

Do kraja je Crystal Palece tek uspio ublažiti poraz, svoj šesti u sezoni, preko Dwighta Gaylea.

Izvor: Nogometni magazin