HNL

Istra 1961 bolja od Hrvatskog dragovoljca

U pretposljednjem susretu 12. kola MAXtv nogometne lige, Istra 1961. je na svojem terenu s 2-1 bila bolja od Hrvatskog dragovoljca.   FOTO:Dusko Marušić/PIXSELL
Piše: Media Servis

Od samog početka Puležani su odlučnije krenuli u utakmicu, a do vodstva su došlo već u 10. minuti kada je Slavko Blagojević postigao gol za 1-0. Osamnaest minuta kasnije drugi gol za domaćine postigao je Dejan Radonjić, a s tim rezultatom je završilo prvo poluvrijeme. U nastavku utakmice Istra 1961 je i dalje bila bolja, a kada je igrač Hrvatskog dragovoljca Grgo Živković u 55. minuti dobio crveni karton izgledalo je kako je utakmica odlučena. Ipak, gosti u 84. minuti dolaze do izjednačenja i to pogotkom Stipe Bačelića-Grgića iz kaznenog udarca, ali taj gol nije bio dovoljan da bi kreirao potpuni preokret pa je Istra 1961 ubilježila svoju petu prvenstvenu pobjedu kojom su došli na peto mjesto MAXtv lige.

U prethodnim utakmicama 12. kola Slaven Belupo je s 3-2 pobijedio Lokomotivu, a Osijek i Zadar te Hajduk i Split su odigrali 0-0. U posljednjoj utakmici kola Dinamo na Maksimiru dočekuje Rijeku.