POTVRDA U PODNE

Niko Kovač mijenja Igora Štimca na klupi Vatrenih!?

Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza danas će odlučivati o sudbini Igora Štimca koji je nakon sinoćnjeg poraza od Škotske 2:0 ponudio ostavku.

Igor Štimac   FOTO:Slavko Midzor/PIXSELL
Piše: Media Servis

Sjednica Izvršnog odbora HNS-a zakazana je za 11 sati, a točno u podne znat će se je li Štimčeva ostavka i prihvaćena.

Da je odluka već pala, potvrdio je predsjednik HNS-a Davor Šuker. Po povratku u Zagreb novinarima na Plesu jutros je izjavio da Štimac više neće biti izbornik.

Rasplet je to nakon što je Štimčeva Hrvatska izgubila od Škotske i u Glasgowu 2:0. Ponovno je Hrvatska izgledala bezidejno i u napadu, ali i u obrani koja je kapitulirala u 28.minuti. Izgubili smo loptu na polovici Škotske, Modrić nije ispratio Mulgrewa koji je ubacio s lijeve strane, Snodgrass je lagano nadskočio Lovrena i zabio. Škotska je tada potpuno preuzela inicijativu i umalo zabila za 2:0, no od potopa nas je spasio fantastičnom reakcijom Pletikosa, koji je ovako komentirao izbornikovu odgovornost.

'Nije sva krivica sigurno na njemu. Jako je teško u ovom trenutku upirati prstom u bilo koga, ali, vidjet ćemo kako će se dalje odvijati situacija. Ni tri Mourinha na klupi nam neće pomoći ako između sebe ne promijenimo puno stvari', rekao je Pletikosa nakon utakmice u nastavku koje se nije dogodila nikakva promjena. Škoti su nam prepustili inicijativu i prijetili iz brzih kontri. Jedinu pravu priliku imali smo u 65.minuti kad je Eduardo sam izašao pred škotskog vratara, zaobišao ga, no nije ima snage za udarac u prazan gol. Škoti su posao završili u 73. minuti nakon jedanaesterca kojeg je skrivio Vida. Pucao je Bannan, Pletikosa je obranio, no naletio je Naismith i zabio za konačnih 2:0.

'Opet smo iz naše pogreške dobili gol. Ne znam, pad koncentracije, ali ne treba kriviti pojedinca, svi smo zajedno krivi. Žao mi je što prije tog baraža idemo svatko u svoj klub i biti par dana zajedno. Nadam se ipak da neće biti nikakvih problema za Brazil', komentirao je Vida.

Hrvatska je porazom okončala nastup u kvalifikacijskoj skupini sa 17 bodova, te završila na drugom mjestu iza Belgije koja je svladala Walles 1:0. Belgija ide izravno na svjetsko prvenstvo, a Hrvatska će put do Brazila tražiti u dvije utakmice dodatnih kvalifikacija za mjesec dana.

Nakon objave Štimčeva odlaska počela su nagađanja oko imena novog izbornika, a navijači gotovo jednoglasno prizivaju ime Nike Kovača koji sa reprezentacijom do 21 godine ima 100% učinak.