[VIDEO] DERBI NA ZRINJEVCU

MNK Osijek Kelme i Alumnus podijelili bodove

Derbi 3. kola Prve malonogometne lige odigrali su u dvorani Zrinjevac Osijek Kelme i Alumnus. U sjajnoj atmosferi ispunjenih tribina gledatelji su mogli vidjeti odličnu utakmicu i u konačnici podjelu bodova.

Piše: Republika.eu / N.R. / STV

Do sad neviđen show priredili su domaćini, organizatori, iz marketinga sponzora osječkog kluba, koji su na jedinstven način predstavljali igrače uz light show, a i publika je došla u velikom broju, gotovo 1000 ljudi ispunilo je dvoranu Zrinjevac.

Osijek Kelme i Alumnus, dvije momčadi koje se  bore za vrh i koje su ostvarile uvjerljive gostujuće pobjede u prvom nastupu pokazale su zanimljivu i sadržajnu utakmicu punu tempa. Publika je doista mogla uživati.

Osijek je poveo u 8. minuti golom Pandurevića. Gosti se vraćaju u 16. kada su s dva pogotka u istoj minuti preokrenuli rezultat. Strijelci su bili prvo Matošević, a zatim i Ziberi nakon greške Čavara u obrani.

S tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku utakmice Osijek Kelme je pokušavao do preokreta. Gosti su imali nekoliko situacija da riješe susret, ali je odličan opet bio kapetan na vratima Ivan Mladina.

I onda, s igračem više, Osijek zabija za 2:2. Strijelac Horvat u 34. minuti. Samo tri minute kasnije imali su domaći i veliku prigodu za preokret, ali je sjajan bio vratar Alumnusa Modružan.

Osijek ipak nije imao snage za pobjedu, a podjelom bodova u konačnici mogu biti zadovoljni igrači obje momčadi.

"Mislim da je posve zaslužen rezultat. Podjela bodova je realna. Mi nismo iskoristili neke šanse, a Alumnus je jako dobra ekipa", rekao je nakon utakmice Zvonimir Horvat iz MNK Osijek Kelme.

"Mi smo zadovoljni, nakon pobjede u Vrgorcu došli smo po bod u Osijek i to smo uzeli, Uspjeh je to jer je Osijek jaka momčad, i naravno da ćemo se boriti za vrh ove sezone. Isključenja su bila realna i suđenje je bilo OK!," kaže Matija Capar iz MNK Alumnus.

Nakon dvije odigrane utakmice i Osijek Kelme i Alumnus imaju po jednu pobjedu i jedan neodlučen ishod te se s 4 boda nalaze u gornjem domu ljestvice. U sljedećem kolu Osječani gostuju u Novom Marofu, gdje će tražiti nove bodove.

Publika je na Zrinjevcu pokazala kako će futsal i ove godine biti broj 1 dvoranski sport u gradu Osijeku.

Snimku susteta možete pogledati u nedjelju od 21:30 na STV-u.