DERBI ZAČELJA

Slaven riješio utakmicu u 11 minuta i prikovao Osijek na dno

U pretposljednjoj utakmici 13. kola 1. HNL, Slaven Belupo pred domaćim je navijačima, u derbiju začelja osme i posljednje momčadi na prvenstvenoj ljestvici, s 2:0 u prvih 11 minuta igre svladao posljednji Osijek.

Slavlje igrača Slaven Belupa   FOTO:Marijan Susenj/PIXSELL
Piše: Media servis / Republika.eu

Slaven je treću pobjedu ove sezone i priključak za sedmoplasiranim Zadrom, koji također ima 12 bodova, osigurao na samom početku utakmice.

Prvo je već u trećoj minuti za domaćine poentirao Mateas Delić, pogodivši glavom nakon ubačaja Raka. Samo osam minuta kasnije, Osječani su prikovani na samo dno tablice, nakon što je i Mato Grgić glavom pospremio loptu u gostujuću mrežu.

Ovo je deseti poraz Osijeka, koji već pet utakmica ne može do pobjede i tako je ostao na začelju sa sedam bodova, koliko ima i pretposljednji Hrvatski dragovoljac.

Zagrebačka će se momčad pokušati odvojiti večeras od 19 sati, kada u Kranjčevićevoj dočekuje četvrtoplasirani Hajduk.