Rukomet

PREMIJER LIGA

Rukometaši Đakova poraženi od Poreča

Rukometaši Đakova nakon tri uzastopne pobjede u Premijer ligi, poraženi su na svom parketu u utakmici 9.kola. Bolja je bila momčad Poreča, koja je tako novom pobjedom zasjela na sam vrh ljestvice.

Rukometaši Đakova poraženi od Poreča   FOTO:STV
Piše: Republika.eu / STV

Momčad Đakova doživjela je šesti poraz u prvoj povratničkoj sezoni elitnog razreda Premijer lige, a Poreč je svojom igrom tijekom cijele utakmice opravdao ulogu favorita u zasluženo slavio s visokih 34:25.

Rezultat je ipak previsok obzirom na prikazano na parketu dvorane u Đakovu koja je opet okupila više od 800 gledatelja. Poreč je odlično ušao u susret, vodio s 5:0, Đakovo se nije snašlo. No kad su se domaći žuti počeli vraćati, Porečani su i dalje držali konce igre u svojim rukama i prednost održavali na sigurnoj razlici.

No u završnici domaći ipak dolaze na minus 3, pa odmah na početku drugog dijela igre smanjuju na 2 gola zaostatka, ali to je bilo sve. Utakmica se lomila u 55. minuti kada je Đakovo imao priliku posve se izjednačiti.

Učenici trenera Đemala Sadikovića promašili su čiste prigode, i za to bili kažnjeni. Kasnije je razlika bila sve veća i pobjednik je odlučen već desetak minuta prije kraja susreta.

Najuspješniji igrač utakmice bio je Mario Galiot iz Poreča s 9 golova, 10 je postigao Buvinić, ali 3 sa linije 7 metara.  Kod domaćih se nitko nije posebno istakao, čak 5 igrača postiglo je svega po 4 pogotka.

Poreč se nakon ove sedme prvenstvene pobjede izjednačio na vrhu ljestvice s Varaždinom, dok je Đakovo ostalo na 11. poziciji sa 6 osvojenih bodova u konkurenciji 14 klubova.

U sljedećem kolu već u subotu Đakovo je gost Spačvi u Vinkovcima u slavonskom derbiju.

Snimku cijele utakmice Đakovo - Poreč možete pogledati u nedjelju na STV-u od 21:30.