Rukomet

SMIJEŠI LI SE RK OSIJEKU BORBA ZA PREMIJER LIGU?

Treća pobjeda u nizu rukometaša Osijeka

Rukometaši Osijeka ostvarili su još jednu pobjedu u prvenstvu 1. lige. U dvorani Zrinjevac Osječani su očekivano bili bolji od sastava Nove Gradiške rezultatom 33:23

Treća pobjeda u nizu RK Osijek   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Rukometaši Osijeka pobjedili su Novu Gradišku rezultatom 33:23 u utakmici 16.kola prve lige.
No, rezultat od konačnih plus 10 za Osijek iako su neki i očekivali, nije prava slika stanja na parketu, jer domaćin je otpor vrlo čvrstih Novogradišćana u crvenoj opremi slomio tek u drugom dijelu drugog poluvremena.
Igralo se izjednačeno s minimalnim vodstvima jednim i drugih, gosti su imali plues dva u završnici prvoga dijela a onda Osijek svojom prvom većom serijom od 4-0 odlazi na odmor ipak sa 14:12.
U nastavku utakmice slična slika, za domaće plave nezaustavljiv je bio kružni napadač gostiju Tomislav Raguž, koji je bio sa 8 golova i najbolji strijelac utakmice.
Ipak u samoj završnici susreta dolazi do pada u igri crvenih, i Osijek iz svog najjačeg oružja kontranapada odlazi na veliku razliku.
Na kraju su se praktički svi igrači iz zapisnika upisali u strijelce što još jednom dovoljno govori o momčadskoj igri i snazi kolektiva sastava trenera Vedrana Čurka.
Najbolji u domaćim redovima bio je Domagoj Grizelj, koji je osim asistencija upisao i 6 golova.
-Pripremali smo se za njih, trenirali, znali smo što nas čekaali ipak, nismo dobro ušli u utakmicu i ne znam što nam se to događa, na kraju je ipak sve sjelo na svoje mjesto, naše kontre kloje vježbamo, imamo puno rada od njih više treninga i to je to, pričao je najbolji osječki igrač Domagoj Grizelj, srednji vanjski.
-Oni su nezgodna ekipa, tamo su nas dobili, igraju jednu čudnu zonu u obrani duboku, teško ej to probiti na kraju u poluvremenu smo se ipak dogovorili i u drugome dijelu je sve išlo kako treba,dodao je trener Osijeka Vedran Čurak.
Osječani u 2017. godini imaju 3 pobjede zaredom i drže priključak vodećim klubovima. Igrači vjeruju kako mogu napasti prvo mjesto u Premijer ligu a trener pak spušta loptu na zemlju.
-Ne znam tko im je to rekao, oni malo polete no sve ej u redu, nama niej imperativ Premijer liga, ne ove sezone, nama je imperatov zadržati igrače, e tek to ako napravimo, onda možemo imati cilj Premije rligu, za sada nam je cilj pokušat pobjediti svaku utakmicu i ostati u samom vrhu tablice, naglasio je Ćurak.
Sljedeće kolo donosi pravu poslasticu, ali i bit će to pravi ispit vrijednosti ove mlade osječke momčadi.
Slavonski derbi u Đakovu protiv jednog od glavnih kandidata za povratak u Premijer ligu.