Rukomet

OSJEČANKE SVLADALE DALMATINKU NA ZRINJEVCU U DERBIJU ZAČELJA

Konačno pobjeda za ŽRK Osijek

Rukometašice Osijeka konačno su ostvarile pobjedu u prvenstvu prve lige. Osječanke su u dvorani Zrinjevac svladale rukometašice Dalmatinke iz Ploča,koje su posljednje na tablici, a do pobjede 21-19 nisu došle nimalo lako.

Druga pobjeda u sezoni za ŽRK Osijek   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Slavile su Osječanke u plavim dresovima konačno i osvajanje dva boda u utakmici u kojoj joj je pobjeda bila imperativ i samo su s njom mogli ostati i dalje u igri za spašavanje prvoligaškog statusa.Mlade igračice tremericeJelene Crnov dobro su se nosile s tim imperativom i na kraju posve zasluženo slavile sa 21:19.
Utakmicu su obilježile brojne pogreške i propuštene prilike na obje strane, a nervoznije su bile domaće igračice, koje su prikazale izdanje puno slabije od onog iz posljednjih nekoliko susreta, pa vjerojatno i zbog toga utakmica nije bila riješena dosta ranije.
Đ
Nakon izjednačenih prvih 15-ak minuta Pločanke su serijom 4-0 u 25. minuti povele 9:6, a na odmoru su imale 3 gola razlike.

Ipak, nastavak su Osječanke otvorile sa četiri uzastopna pogotka i novo vodstvo, ali do kraja su se u toj prednosti izmjenjivale obje ekipe pa je susret bio riješen tek 2 minute prije karaja kada su plave otišle na plus 2 i osvojile loptu.

Najbolji Ivona Guskić je zabila 5 pogodaka, od toga 4 sa sedam metara a najbolji strijelac kod plavih bile su Mirta Špoljarić i Ema Guskić sa po 4 gola iz igre.
Vratarka Ana Banović skupila je 9 obrana.

-Puno nam znači ta pobjeda,  nije bilo lako, alieto cure su se borile, nagradilo nas je to i sigurno da imamo šanse ostati u ligi i vjerujem da hoćemo,
riječi su Mirte Špoljarić.

-Ovo su nam bili konkurenti za ostanak jako važni bodovi, sretni smo naravno i trebamo samo ovako nastaviti, vjerujem da će nam ova pobjeda dati samopouzdanje i da ćemo igrati još bolje u sljedećim utakmicama, kazala je vratarka Ana Banović.

Osječanke nakon ove druge prvenstvene pobjede i dalje drže predposljednje mjesto na tablci sa 5 osvojenih bodova,2 manje od 9-plasirane Arene.