Rukomet

SEHA LIGA

Pobjeda Nexea nad Metalurgom nije bila dovoljna

Rukometaši Nexe Našica pobijedili su momčad Metalurga iz Skopja u Našicama rezultatom 27:22. No, pobjeda Našičana ipak nije bila dovoljna za osvajanje šestoga mjesta pa su se ovom utakmicom oprostili od Seha lige za ovu sezonu.

Ilustracija   FOTO:Screenshot YouTube
Piše: STV / Republika.eu

Gorenje je slavilo protiv Ljubuškog pa je i uoči utakmice bilo jasno kako Nexe i ako pobjedi Metalurg ne može doći do šeste pozicije, koja vodi u doigravanje SEHA lige.

Unatoč tome Našičani su odigrali motivirano i odlučno utakmicu i došli do zaslužene pobjede. Našičani su od početka utakmice vodili, istina gol dva razlike, a Metalurg je do poluvremena uspio i dostići prednost domaćih, pa se na odmor otišlo neodlučenim ishodom. U nastavku susreta slična igra, dosta izjednačeno, momčad Line Červara, kojem je inače publika u Našicama skandirala, držala je neizvjesnost, sve do 3 minute prije kraja dvoboja kada domaći s 4 razlike osiguravaju pobjedu, u konačnici je bilo plus 5 za Nexe. Najbolji strijelci bili su Špiler 6 golova, Sršen 5, a vrijedi izdvojiti sjajnog vratara Lelića, koji je skupio 13 obrana.

Našičani su tako sezonu ipak završili na sedmom mjestu Seha lige no u sve jačoj konkurenciji mogu biti ponosni na prikazane igra s ponajboljim momčadima Europe.