Ostalo

OSJEČANI ĆE U SLAVONSKOM DERBIJU TRAŽITI PLAY OFF

Split Tommy bolji od Osijek Kelme-a s 3-1

Igrači Osijek Kelmea odigrali su susret predposljednjeg 20.kola osnovnog dijela natjecanja prve hrvatske lige. U dvorani Zrinjevac Osječani su dočekali Split, koji se bori za drugo mjesto i izgubili utakmicu rezultatom 3-1.

Spličani ipak bolji od Osijek Kelme-a   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Igrači Splita u tamnoj opremi zasluženo su osvojili bodove u Osijeku, jer su odlično ušli na utakmicu a domaći bijeli nisu se snašli prvih 15-ak minuta susreta, što je Split iskoristio sa 3 pogotka.

Istina, domaćima, treneruMarinu Smoji nedostajala su važna dva igrača, Pandurević već duže zbog ozljede i Dakić radi tri žuta kartona, ali Osijek je u nastavku utakmice pokazao kako može igrati ravnopravan susret sa Splitom pa i biti bolji.
Za Split su strijelci u prvome dijelu bili Koturović, Grcić i Suton, dok je za Osijek Kelme u nastavku smanjio Zvonimir Horvat.
Ipak bijeli nisu imali dodatnu snagu za preokret aiko su stiskali i napadali Splićane pa na kraju i igrajući bez vratara.
Ali pobjeda za goste mogla je biti i uvjerljivija, da vrata domaćih nije čuvao sjajni Ivan Mladina.
Osječki prvoligaš tako će ključnu utakmicu u borbi za play off igrati sa momčadi Broda u sljedeći petak, 28.ovog mjeseca.
-Ne bih rekao da je ovo očekivana pobjeda, ni jedna ekipa koja dođe u Osijek to ne može reći i nama je bilo teško iako smo dobro otvorili utakmicu, oni su jako dobro igrali drugo poluvrijeme, pa je i Mladina sjajno branio i nije nam bilo nimalo lako, ova 3 boda nam puno znače, kazao je Jakov Grcić, reprezentativac iz Split Tommya.
-Nedostajali su nam Dakić i Pandurević, da, ali dobro, nismo danas igrali kako smo trebali i ovaj poraz nikako ne možemo doživjeti kao nešto dobro iako smo parirali Splitu, okrećemo se sada Brodu i nadam se da ćemo ih pobjediti i osigurati taj play off, riječi su iskusnog igrača Osijeka Gorana Duvančića.
Osječanima tako slijedi susret 22.kola u petak na Zrinjevcu protiv slavonskog rivala.
Momčad koja pobjedi u tom susretu igrat će u doigravanju za prvaka.
Duvančić i društvo već su slavili jednom u Brodu ove sezone.
Bilo bi odlično da ova uspješna sezona osječkog futsal prvoligaša se nastavi u doigravanju a sjajna nagrada za igrače bila bi velika podrška u dvorani Zrinjevac.
Kohorta je bila u Brodu, zasigurno bi navijači i na Zrinjevcu bili igrač više za sastav Marina Smoje u petak 28.travnja.