Tenis

ATP/WTA

Karlović pobijedio Čilića za finale, Vekić ponovila isti uspjeh u Nottinghamu

U dvoboju dva hrvatska tenisača Ivo Karlović u napetom meču bio je bolji od Marina Čilića rezultatom 7-6 (4), 5-7, 7-6 (2) i tako izborio finale na turniru u nizozemskom s'Hertogenboschu. U finale se plasirala i Donna Vekić koja je u engleskom Nottinghamu u polufinalu bila bolja od Čehinje Šafarove sa 7-6 (5), 3-6, 7-6 (4).

Ilustracija   FOTO:pixabay
Piše: Media Servis

U dvoboju naših igrača koji je potrajao čak dva sata i 43 minute samo je jednom protivnik oduzeo servis suparnika, a bilo je to kod rezultata 5-5 u drugom setu kada je Čilić iskoristio break loptu na servis Karlovića. Sjajni servisi hrvatskih igrača došli su do izražaja u ovom meču koji se na kraju završio kako i je najpravednije - 13. igrom u trećem setu koju je Karlović dobio zahvaljujući breaku odmah na prvim servisima Međugorca. Nakon toga stigao je i do prednosti 5-1 koju nije ispustio. Karlović je dvoboj okončao s čak 29 asova i 76 posto osvojenih poena nakon prvog servisa, a Čilić je pogodio 16 asova i imao 86 posto realizacije prvog servisa. Bio je ovo njihov šesti međusobni dvoboj, a Karlović je pobjedom izjednačio omjer na 3-3. Doktora Ivu u finalu čeka 34-godišnji Luksemburžanin Gilles Muller, 28. igrač svijeta. Finale je na rasporedu u 14 i 30 minuta.

Donna Vekić je u meču, dugom čak dva sata i 48 minuta bila bolja od Čehinje Lucie Šafarove 7-6 (5), 3-6, 7-6 (4) i tako izborila svoje prvo finale nakon Taškenta 2015. godine , a Osječanku u finalu čeka domaća predstavnica i osma igračica svijeta, Johanna Konta. Meč za naslov počinje u 16 sati.