Košarka

SKUPO IH KOŠTALO

Košarkaši Vrijednosnica Osijek doživjeli su četvrti poraz u prvenstvu A1 Superlige. U osječkoj dvorani Gradski vrt bila je bolja Hermes Analitika, ali domaći žuti imali su dosta pogrešaka, što je bio najveći razlog poraza.

Košarkaši Vrijednosnica Osijek promašili čak 19 slobodnih bacanja, pa poraženi sa 8 razlike!   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković / STV

Košarkaši Vrijednosnica Osijek izgubili su od zagrebačke momčadi Hermes Analitike u Gradskom vrtu u utakmici 8. kola Superlige rezultatom 69:61.

No, Osječani su odigrali dosta loše u napadačkom dijelu igre a imali su gotovo nevjerojatan loš potostak šuta iz slobodnih bacanja.

Naime u prvoj četvrtini sve je već krenulo nizbrdo za Krtićevu momčad, slobodna bacanja Osijek je gađao 0-12, ukupno na kraju susreta samo jedan pogođen šut od 20 pokušaja.

Sve je to bilo i previše da bi se mogao očekivati bilo kakav uspjeh protiv Hermes Analitike, iako je Osijek stigao čak vodstvo od 14 koševa razlike gostiju u trećoj četvetini, ali onda je ponovno uslijedio pad.

U posljednjih 10 minuta igre crveni se ponovno odvajaju i sigurno dolaze do pobjede kojom su ostali ispred Brokera na prvenstvenoj ljestvici s dva boda više.

Osječani su pak imali dosta problema i prije utakmice s ozljedama igrača, pa će trener Krstić imati dosta posla u sljedećim danima kako podići ekipu.

Najučinkovitiji igrač bio je Svoboda iz redova Hermes Analitike s 19 koševa, kod Osijeka Josis je postigao 14, Šarac 12 poena.

Osječanima slijede dva gostovanja, kod Šibenika i Kašteče gdje će tražiti pobjedu i izlazak iz rezultatske krize. Nakon 8 odigranih kola Vrijednosnice Osijek imaju 9 bodova s dvije ostvarene pobjede