IZBORNIK DALIĆ

‘‘Presudio je umor, ali imamo blistavu budućnost‘‘

Hrvatski nogometaši nisu se uspjeli plasirati na premijerno izdanje final-foura Lige nacija. U posljednjoj odlučujućoj utakmici grupe 4 skupine A, Vatreni su poraženi od Engleske na Wembleyu 2:1, te su tako zauzeli posljednje mjesto u grupi. Naši srebrni poveli su u 57. minuti golom Andreja Kramarića, ali Jesse Lingard izjednačuje u 78. minuti, dok je za potpuni preokret zabio Harry Kane u 85. minuti. Izbornik Zlatko Dalić priznao je da je prvo poluvrijeme bilo jako loše, a vodstvu i dobroj igri u drugom djelu, na kraju je presudio umor.

Izbornik Zlatko Dalić   FOTO:Damir Krajac / CROPIX
Piše: Media Servis

Jednostavno, nakon dva dana i teške utakmice u Zagrebu, teško je to ponoviti. Ne možeš biti toliko svjež i odmoran, a mi nemamo široki izbor igrača da ih možemo zamijeniti pet. Cijelo drugo poluvrijeme Engleska nam nije stvorila ni jednu šansu, bila je nemoćna. Igrali smo dobro, otvarali se brzo i stvarali im puno problema. Ali ta dva prekida, pala je koncentracija, snaga i primili smo dva gola zaista naivno. Mislim da je glavni razlog upravo to -energija, snaga i pad koncentracije“, rekao je Dalić.

Tri lava pobjedom su osigurala prvo mjesto i sudjelovanje na final-fouru koji će se održati u lipnju 2019. godine. Hrvatska će sljedeću Ligu nacija igrati u drugom rangu natjecanja, skupini B, a hoćemo li na predstojećim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo biti nositelji saznat ćemo kroz koji dan. Dalić se osvrnuo na Ligu nacija i na buduće ciljeve.

„Nama je najveća meta i cilj kvalifikacije za Europsko prvenstvo. Mi smo Ligu nacija koristili da uvedemo mlade igrače i sigurno je da možemo ponoviti Svjetsko prvenstvo. Imamo kvalitetu i pokazali smo da imamo strašan temelj za budućnost. Prvo što smo uveli mlade igrače, a drugo što smo napravili sinergiju s navijačima. Sad Hrvatska gdje god da igra, imat će puni stadion, što je prije bio veliki problem kod nas“, izjavio je Dalić.

Izbornik je također zahvalio svim navijačima koji su došli do Engleske, a u neki trenucima bili glasniji od domaćih i zaključio da trebamo biti ponosni na godinu za nama. Upravo to je potvrdio i kapetan Luka Modrić.

„Stvarno sjajna godina za hrvatski nogomet. Rekao sam i nakon Španjolaca bez obzira kako završi ova utakmica, neće promijeniti sjajnu godinu koju smo imali. Šteta da nismo izvukli bolji rezultat i pobijedili, ali takav je nogomet“, zaključio je Modrić.