Tenis

UŠAO U POVIJEST

Nadal osvojio 12. Roland Garros

Rafael Nadal pobjednik je Roland Garrosa, u reprizi prošlogodišnjeg finala slavio je protiv Austrijanca Dominica Thiema sa 6:3, 5:7, 6:1 i 6:1 u setovima.

Rafael Nadal   FOTO:Pixabay
Piše: Media Servis

Bio je to njihov trinaesti meč i deveta pobjeda „Kralja Zemlje“. Španjolac je osvojio svoj dvanaesti turnir na pariškoj zemlji i tako postavio novi rekord. Naime, ni u muškoj ni u ženskoj konkurenciji nitko nije toliko puta osvojio jedan Grand Slam turnir. Dosada je rekord dijelio s Australkom Margaret Court koja je u razdoblju od 1960.-1973. osvojila 11 Australian Opena. Nadal u ovom meču nije dao puno šanse mladom Austrijancu. Ipak, Thiem za razliku od prošlogodišnjeg finala ipak uspijeva osvojiti jedan set, napravio je break u odlučujućem trenutku druge dionice. Međutim, to kao da je samo razljutilo Nadala koji uzima 12 od sljedećih 14 gemova te tako donosi još jedan Kup Mušketira u svoju bogatu riznicu trofeja. Legendarnom Španjolcu ovo je 18. Grand Slam titula u karijeri, ispred njega je samo još jedan velikan ovog sporta, Švicarac Roger Federer koji je na najvećim teniskim turnirima trijumfirao 20 puta. Novak Đoković, koji je treći na toj ljestvici, vlasnik je 15 naslova.