MODRI BOLJI SA 1:0

Osječani minimalno poraženi na Maksimiru

U zadnjem dvoboju 13. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Osijek s 1-0 (1-0) i vratili se na čelo ljestvice.

Osječani minimalno poraženi na Maksimiru   FOTO:Ronald Gorsic / CROPIX
Piše: Republika.eu / Hina

Dinamo je rutinirano slavio protiv Osijeka na Maksimiru golom Kadziora u 42. minuti.

U prvom dijelu Dinamo je propustio dvije velike prilike, ali su udarci Petkovića u 11. i Oršića u 35. minuti završili pred vratnice. Ipak, u 42. minuti nakon brzo izvedenog auta "zaspala" je cijela obrana Osijeka, Petković je proigrao Poljaka Damiana Kadziora koji pogađa za vodstvo Dinama. Poljak je mogao do drugoga gola u 61. minuti, ali je iz slobodnog udarca s 20-tak metara pogodio vratnicu.

U zadnjim trenucima susreta Špoljarić je imao priliku za izjednačenje, no njegov udarac iz velike blizine obranio je Livaković.

Dinamo vodi s 28 bodova, bodom više i utakmicom manje od Hajduka, dok je Osijek ostao četvrti s 20 bodova.

Susret se igrao na stadionu Maksimir, a sudio je Pajač.

Kulešević: Mogli smo do izjednačenja

Ivica Kulešević čestitao je Dinamu na zasluženoj pobjedi, ističući kako je domaćin stvorio više prilika, posebno u prvom poluvremenu u kojem je iskazao dominaciju. Spomenuo je trener Osijeka i čudnu situaciju koja je prethodila jedinom pogotku, smatrajući da je aut za protivnika bio 6-7 metara dalje od mjesta s kojega je izveden, pa je izostala bolja reakcija gostujućih nogometaša. U drugom dijelu bilo je nekih situacija iz kojih su Bijelo-plavi mogli do izjednačenja.

Posebna žal ostaje za najboljom prigodom iz sudačke nadoknade kada je sjajni Livaković spriječio pogodak Špoljarića koji je pucao sa samo nekoliko metara od gol-linije. Kulešević je dodao kako je neizvjesnost oko krajnjeg ishoda ostala do samoga kraja što je bio i plan Osječana uoči derbija. No, svojim izabranicima nije imao što prigovoriti kada je riječ o angažmanu i želji za uspjehom.