USPJEŠAN KRAJ POLUSEZONE

NK Osijek uz dosta drame do pete domaće pobjede u nizu i sva tri boda protiv Slavena

U susretu 19. kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt pred 2.000 gledatelja pobijedio Slaven Belupo sa 3-2 upisavši petu domaću pobjedu u nizu.

NK Osijek   FOTO:Republika.eu
Piše: Hina

Osijek je poveo u trećoj minuti pogotkom Mirka Marića i do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. U nastavku je uslijedila golijada. Gosti su izjednačili u 53. minuti preko Karla Lulića, no samo tri minute kasnije Marić je iz kaznenog udarca vratio Osijek u prednost, a u 66. minuti Laszlo Kleinheisler je zabio za 3-1. Tomislav Božić je u 73. minuti vratio nadu gostima smanjivši na 2-3, no do kraja susreta više nije bilo golova.

Bila je to peta domaća pobjeda Osijeka u nizu, te 18. uzastopni susret u Gradskom vrtu u kojem Osijek nije poražen.

Slaven Belupo je pak, nakon četiri uzastopne pobjede spojio dva poraza.

A na oproštaju od ove polusezone Hajduk je na stadionu Poljud pred 6.200 gledatelja pobijedio Istru 1961 sa 2-1.

REZULTATI:
Osijek - Slaven Belupo 3-2 (Marić 3, 55-11m, Kleinheisler 66 / Lulić 52, Božić 73)
Hajduk - Istra 1961    2-1 (Caktaš 62, 69 / Fintić 43)