FUTSAL

Hrvatska u dodatne kvalifikacije, Rusija na Mundijal

Hrvatska futsal reprezentacija izgubila je od Rusije 3:4 u posljednjem susretu Elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i svoj put u Litvu tražit će kroz dodatne kvalifkacije.

Luka Suton.   FOTO:Ivan Peric / CROPIX
Piše: Media Servis

Dobre vijesti stigle su uoči početka susreta, Azerbajdžan i Slovačka remizirali su 3:3, tako da su naši imali osigurano barem drugo mjesto i mogli su se bez pritiska nadigravati sa svjetskim viceprvacima, dovoljan je bio i remi. Igrala se atraktivna natjecateljska utakmica, uživati je mogla i publika. Rusi preko Edera Lime stižu do vodstva nakon prekida, ali naši se uspijevaju vratiti pogotkom Bajrušovića. Zatim su se dogodile katastrofalne dvije minute koje su odredile daljni tijek susreta. Eder Lima zabija svoj drugi, potom i nesretni autogol naših donose 3:1 Rusiji. U nastavku Hrvatska je sve bacila u napad, no nije uspjela kazniti Ruse koji su pomalo i kalkulirali s velikom prednošu. Matošević je prekrasnim zgoditkom probudio nadu u izravan plasman. Pet minuta prije kraja igrali smo s golman igračem, u jednom napadu nažalost izgubili loptu i primili još jedan zgoditak. Konačan rezultat postavio je Matošević 30 sekundi prije kraja, vremena za potpuni povratak nažalost nije bilo.

Hrvatska će za plasman na Svjetsko prvenstvo u travnju igrati protiv Slovenije, Kazahstana, Češke ili Rumunjske, njihova skupina igra se od danas.