VRLO VAŽNA TRI BODA

Bijelo-plavi pogotkom Bočkaja svladali Lokomotivu

U susretu 27. kola Prve HNL Osijek je kao gost na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladao Lokomotivu sa 1-0 (1-0).

Bijelo-plavi pogotkom Bočkaja svladali Lokomotivu   FOTO:Srdjan Vrancic / CROPIX
Piše: Republika.eu / Hina

Jedini pogodak na utakmici postigao je Petar Bočkaj u 22. minuti.

Silva je uputio centaršut u kazneni prostor domaćih, vratar Loko v motive Grbić uspio je tek kratko odbiti loptu, a na nju je natrčao Bočkaj te sa 13-14 metara zatresao mrežu.

Peti Osijek sada ima 45 bodova, jedan manje od četvrte Lokomotive.

Na vrhu je Dinamo sa 68 bodova, druga Rijeka ima 50, a treći Hajduk 48.

Nešto ranije Rijeka je u Puli nadigrala Istru 1961 sa 3-1 (1-0).

Rijeka je do nova tri boda stigla golovima Lončara (5), Čolaka (70) i Murića (90+3), dok je jedini strijelac za domaće bio Perić-Komšić (88).

Prvi pogodak na utakmici Lončar je postigao sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 20-ak metara, on je prebacio živi zid i pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Duke, da bi Čolak sredinom drugog poluvremena preciznim udarcem glavom s pet metara nakon ubačaja Tomečaka.

U samoj završnici domaći su odigrali lijepu akciju, Gržan se probio po lijevom krilu i poslao prizemnu loptu u gostujući peterac gdje je natrčao Perić-Komšić te zatresao mrežu i vratio nadu u pozitivan rezultat. No, nada je kratko trajala, Murić je u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio dubinsko proigravanje te lobom svladao istrčalog Duku.