PORAZ NA MAKSIMIRU

Osječani zabijali autogolove i promašivali stopostotne prilike

Pobjedom Dinama nad Osijekom 4:1 zaključeno je treće kolo domaćeg nogometnog prvenstva. Iako rezultat sugerira drugačije, bila je to napeta utakmica koja je lako mogla otići i u drukčijem smjeru.

Ilustracija   FOTO:S. Hermann & F. Richter / Pixabay
Piše: Republika.eu / Media Servis

Dinamo je nakon jednog 'flipera' poveo već u 5. minuti preko Gavranovića. Osijek je do izjednačenja mogao u 40., no ponovno se za Modre ukazao Livaković i skinuo penal Majstoroviću. U nastavku Grezda ipak donosi 1:1 Osijeku koji zatim promašuje nekoliko izglednih prilika. Ademi je kaznio gostujuće promašaje u 71. minuti, a za konačnih 4:1 zabili su Andrić i Tolić iz jedanaesteraca.

"Došli smo po bod ili sva tri, a na kraju smo uz toliko gluposti pred našim vratima ostali bez ičega. Nevjerojatno je na koji smo način izgubili, uz dva autogola i dva skrivljena kaznena udarca, dok mi naš jedanaesterac i pet-šest odličnih šansi nismo iskoristili. Dinamo je sve naše propuste kaznio, pa se kući vraćamo bez ičega. Znali smo da će ulazak u sezonu, nakon onog pražnjenja na kraju prošle, biti težak, ali smo svakako vjerovali da ćemo u tri utakmice imati puno bolji učinak od jednog boda. Morat ćemo tijekom ove stanke u prvenstvu skupiti glave i dodatno poraditi na svemu da bismo bili uspješniji u nastavku borbe za bodove i skorašnjem europskom nastupu", rekao je trener NK Osijek Ivica Kulešević.

„Čestitke momčadi na pobjedi, međutim kada suparnička momčad izgubi utakmicu, a ima dvadestak udaraca i nije zaslužila izgubiti to je glavobolja za domaćeg trenera. Ali što je tu je, pobjedi se ne gleda u zube, trebamo biti sretni i izvući pouke“, rekao je trener Dinama Zoran Mamić.

U Varaždinu istoimeni domaćin remizirao je s Lokomotivom 1:1. Mehdikhani je zabio svoj prvi gol u HNL-u za vodstvo domaćina minutu prije predaha, a bod je Lokosima donio Rodin u 49. minuti. Nakon tri kola Gorica i Dinamo stopostotni su sa devet bodova, Hajduk je treći sa sedam, četvrta Rijeka ima bod manje. Varaždin i Lokomotiva imaju po četiri boda, Slaven Belupo dva, Osijek jedan, a na začelju su Šibenik i Istra bez bodova. Slijedi reprezentativna stanka, prvenstvo se nastavlja za dva tjedna.