Čudesne hrvatske rukometašice pobijedile Njemačku i izborile povijesno polufinale

Rukometna bajka čudesnih Hrvatica u Danskoj i dalje traje, a sinoć su ispisale i povijest.

Ilustracija   FOTO:Pixabay
Piše: Republika.eu / Media Servis

Naše su djevojke svladale Njemačku s 23:20 te tako izborile prvi put polufinale Europskog prvenstva. Posljednja utakmica drugog kruga bolje je počela za Njemačku koja je imala nekoliko puta dva gola prednosti, ali Hrvatska se vraćala i na odmor se otišlo u potpunom egalu 12:12. Drugo poluvrijeme Hrvatska je odigrala odlično, napravile su seriju od 5-0, a protivnice su tek nakon gotovo deset minuta zabile prvi gol. Imala je Hrvatska i velikih šest golova prednosti, koja se pred kraj tek malo istopila, ali pobjeda nije bila ugrožena.

Do ovog fantastičnog uspjeha Hrvatsku su predvodile Ana Debelić sa šest i Ćamila Mičijević s četiri pogotka, a na golu briljirala je Tea Pijević s velikih 16 obrana.

"Stvarno sam sretna i ponosna na ovu ekipu, pišemo hrvatsku povijest. Utakmica je bila od velikog značaja za nas i za Njemačku. Odigrale smo odličnu utakmicu osobito u drugom poluvremenu što se tiče obrane, a zaboravit ćemo taj napad u prvom poluvremenu. Mislim da smo zasluženo pobijedile“, poručila je Pijević.

Emocije nakon najvećeg uspjeha u povijesti našeg ženskog rukometa nije mogao sakriti, tvorac ove čudesne reprezentacije, izbornik Nenad Šoštarić.

"Ponosan sam do neba na cure, na sve članove stručnog stožera, na sve ljude koji su vjerovali u nas...nema tu puno riječi, mogu samo suze ići", izjavio je ponosno Šoštarić.

Hrvatska će za finale igrati protiv aktualnih europskih prvakinja Francuskinja. Utakmica se igra u petak u Herningu u 18 sati, dok se u drugom polufinalu sastaju nešto kasnije u 20:30 Danska i Norveška.