Rukomet

RUKOMET

Đakovčani u četvrtfinalu kupa

Rukometaši Đakova nadigrali su na svom parketu premijerligaša iz Splita s uvjerljivih 28:21 i na taj način ostvarili prolaz u četvrtfinale Hrvatskog rukometnog kupa!

Piše: Republika

Đakovčani su ovu utakmicu s nestrpljenjem iščekivali kako bi odmjerili snage s ekipom koja se natječe u najjačoj hrvatskoj rukometnoj ligi. Početak utakmice ukazivao je na veliku nervozu domaćina, ali sa vezana 3 gola Đakovčani dobivaju krila i nagovještavaju svoju dominaciju na terenu. Ranu fazu susreta obilježila i ozljeda kapetana Tomislava Barberića kojem je stradao skočni zglob i izvjesno je da će izbivati neko vrijeme.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaćina (15:9), a sjajna igra u obrani i lucidnost u napadu oduševila je 500- tinjak gledatelja.

U drugo poluvrijeme domaćini ulaze puni samopouzdanja, te kontroliraju rezultat do samog kraja. Pobjeda domaćih mogla je biti i veća, ali su gosti uspjeli ublažiti poraz s dva pogotka u samoj završnici utakmice za konačnih 28:21.

Najraspoloženiji pojedinac u redovima domaćina bio je Ivan Kovač s osam pogodaka, slijedio da je Ivan Šunda s četiri, dok su kod gostiju najefikasniji bili Ivaniševićs 5 i Bendeviš  s 4 pogotka.

Nakon plasmana u četvrtfinale Kupa, Đakovčani nastavljaju s prvoligaškim natjecanjem, ali bez pretjeranog opterećenja jer su osigurali mjesto u najelitnijem razredu hrvatskoga rukometa.

U subotu, 2. veljače u Đakovo stiže Moslavina iz Kutine, jedina momčad u dosadašnjem dijelu prvenstva koja je svladala Žute što će sigurno biti dodatni motiv ekipi Daniela Špehara da opet prezentira dobru igru pred svojom publikom i zaradi pljesak sa tribina.