HNL

Osijek do boda u Parku mladeži

Danas su odigrane prve dvije utakmice 22. kola HNL-a. Bodove iz Zaprešića nosi Zagreb dok su Split i Osijek odigrali bez pobjednika, 0:0.

Henri Belle i Branko Vrgoc   FOTO:Tino Juric/PIXSELL

Nogometaši Osijeka drugi put zaredom odigrali su susret bez pogodaka, no za razliku od prošle subote, kada nisu mogli biti zadovoljni ishodom domaćeg susreta protiv Istre 1961, ovaj put iz Splita otišli su prilično zadovoljni. Premda bijelo-plavi mogu i žaliti za preostala dva boda.
Domaćin je imao puno veći posjed lopte, inicijativu, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali Osijek je ipak bio bliži golu. Postigli su i pogodak u 70. minuti koji suci nisu mogli priznati jer je prije prelaska lopte preko gol-crte istu u mrežu ugurao mladi Zulim koji je evidentno bio u nedozvoljenom položaju zaleđa: da nije dirao loptu Osijek bi umjesto jednog, kući odnio sva tri boda.

Nogometaši Zagreba svladali su Inter u Zaprešiću rezultatom 2-1 i pobjegli sa zadnjeg mjesta ljestvice. Domaćini su vodili pogotkom Budimira s 11 metara (17' minuta), a odmah nakon toga isključen je trener gostiju Ćiro Blažević koji je kod suca Vučemilovića prosvjedovao zbog kaznenog udarca.

No, Pjesnici u nastavku rade preokret te pogotcima Abdurahimija (66') i Mitrovića (83') odnose sva tri boda.

Sutra se igraju tri utakmice. Od 18 sati u derbiju kola Dinamo dočekuje Slaven Belupo, a tri sata ranije Zadar dočekuje Lokomotivu, dok Hajduk gostuje kod Cibalije. U nedjelju će 22. kolo u Puli zaključiti Istra 1961 i Rijeka.