Ostalo

SUPERVELESLALOM

Kosteliću dva boda

KVITFJEL - Ivica Kostelić osvojio je dva boda u utrci superveleslaloma u norveškom Kvitfjelu...

Ivica Kostelić   FOTO:Zeljko Lukunic/PIXSELL
Piše: Media Servis

Naš najbolji skijaš je sa startnim brojem 31, zauzeo 29. poziciju, a za pobjednikom i domaćim predstavnikom, Norvežaninom Akselom Lund Svindalom zaostao je 2 sekunde i 28 stotinki.
Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Georgu Streitbergeru sa 52 stotinke zaostatka, a mjesto na postolju osigurao je i Talijan Werner Heel sa 57 stotinki slabijim vremenom od Svindala.
Naš drugi predstavnik Max Ulrich, završio je utrku na posljednjem, 51. mjestu sa 7.08 sekundi zaostatka za Svindalom.

Kostelić je zadržao 5. mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 724 boda, Nijemac Felix Neureuther na 4. mjestu 'bježi' mu 74 boda. Vodeći je i dalje Austrijanac Marcel Hirscher, kojemu se nakon odličnog vikenda u Kvitfjelu i s osvojenih 180 od maksimalno mogućih 200 bodova, Svindal približio na samo 29 bodova zaostatka. U borvi za Veliki kristalni globus, uoči Kranjske Gore i završnice u Lenzerheideu, Norvežanin ima 1186, a Hirscher 1215 bodova.