Ostalo

VAŽNA POBJEDA MNK OSIJEK V.B.K.

Srušen lider na Zrinjevcu!

Igrači malonogometnog kluba Osijek V.B.K. ostvarili su važnu pobjedu u utakmici 18. kola prve hrvatske lige protiv vodećeg sastava Nacionala.
Osječani su pobjedili s 2:0 i tako pobjegli iz opasne zone.

Ilustracija   FOTO:Davor Javorović/PIXSELL
Piše: Republika.eu / STV

Prije utakmice vodstvo i igrači Osijek V.B.K. poklonili su dres i cvijeće Eni Šarac, djevojčici kojoj su Osječani donirali prihod s jedne utakmice za liječenje u inozemstvu. Ena je uspješno izliječena i dolaskom na utakmicu dala je podršku osječkom klubu, što je bilo pozdravljeno s velikim pljeskom publike te igrača obje momčadi.

Najzaslužniji za vrijednu pobjedu domaćih bijelih bili su Gordan Duvančić i vratar Ivan Mladina, iako treba istaći da su Osječani osvojili bodove zahvaljujući kolektivnoj igri i velikom zalaganju svih igrača.

Duvančić je u petoj minuti Osječane doveo u vodstvo sjajnim udarcem, praktički rasparao mrežu zagrebačkog vratara Gorana Škorića.
 Nastavljali su bijeli i dalje napadati, odigrali su maksimalno cijelu utakmicu i to im se isplatilo. Goran Dakić je zabio gol za povećanje vodstva na 2:0. Tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku gostujući plavi iz Zagreba bili su bolji, pokušavali doći do preokreta, no onda je na scenu stupio sjajni osječki čuvar mreže Ivan Mladina i zaustavio sve pokušaje Nacionala.

Nakon 18 odigranih kola Osijek V.B.K. nalazi se na 8. mjestu ljestvice u konkurenciji 12 momčadi, te ima 23 boda, čak 8 više od predposljednjeg Splita i 9 više od posljednjeplasirane ekipe Mejaša.

MNK OSIJEK V.B.K. - NACIONAL 2:0
Strijelci: Duvančić, Dakić