Ostalo

VELIKI PREOKRET OSJEČANA

Odbojkaši Murse Osijek pobjedili prvake Hrvatske

Već je prva utakmica u subotu protiv aktualnog prvaka Hrvatske Mladost Ribola Kaštele koju je Mursa izgubila s 3-1 pokazala kako se Osječani mogu nositi s ponajboljom ekipom u igri.

Pobjeda Murse nad prvakom   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Osječani definitivno dižu formu i konačno pronalaze pravu igru, pa su tako ostvarili i pobjedu protiv Mladosti u drugoj utakmici u Osijeku gdje su u susretu 11. kola bili gost.

Sjajna utakmica za domaće, koja je trajala u pet setova, a doista malobrojna publika u dvorani Gradski vrt mogla je uživati u odličnoj odbojci.

Gosti su vodili s 2:0 u setovima, iako su Osječani i u prva dva seta igrali dobro. Zatim slijedi potpuni preokret.

25:18 pobjeđuje Mursa u trećem setu, 25:21 u četvrtom i onda 15:13 u odlučujućem petom setu za dva boda i prvu pobjedu nad aktualnim prvacima Hrvatske.

Definitivno, igrači trenera Davora Meringera pokazali su kako su potpuno pronašli igru i kako mladi sastav ima kvalitet, te na najbolji način zaključili 2017. godinu.

Osječani su ostali na petom mjestu na tablici Superlige sa samo dva boda zaostatka za 4. Centrometalom i mjestom koje vodi u doigravanje za prvaka.

Sljedeći susret Mursa Osijek igrat će protiv Kito Varaždina također u Gradskom vrtu 20. siječnja sljedeće godine.