Ostalo

PRESKOČIO 5,55 METARA

Ivan Horvat po šesti put prvak Balkana!

Osječki skakač s motkom Ivan Horvat uspješno je nastupio na Dvoranskom prvenstvu Balkana za seniore i seniorke održanom 17. veljače u Istanbulu i stigao do još jednog zlata s balkanskih prvenstava. Ujedno su i mladi članovi atletskog kluba Slavonija Žito bili uspješni na prvenstvu Hrvatske u Rijeci.

Ivan Horvat   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković / STV

Ivan Horvat u Istanbulu je bez većih problema pobijedio s preskočenih 5,55 metara. Visine 5,20 i 5,30 preskočio je iz prvog, a pobjedničku visinu 5,55 iz drugog pokušaja.

Drugi je bio Nikandros Stylianou iz Cipra s rezultatom 5,25 metara, a treći Andrei Razvan Deliu iz Rumunjske s 5,10.

Horvatu je ovo već šesto zlato, a ukupno deveta medalja s balkanskih prvenstava.

U svojoj kolekciji ima 3 zlata i 2 srebra na otvorenom te 3 zlata i 1 srebro u dvorani.

Inače, u Istanbulu su hrvatski atletičari osvojili 7 medalja (2 zlatne, 2 srebrne i 3 brončane) te se Hrvatska prema broju osvojenih medalja plasirala na 5. mjesto u konkurenciji 17 država. Najuspješnija je bila Rumunjska s 15 medalja.

Mladi članovi AK Slavonija Žito pak nastupili su na kadetskom prvenstvu Hrvatske koje je održano u Rijeci.

Na natjecanju je bilo pet članova osječkog kluba koji su osvojili dvije medalje. Obje, jednu zlatnu i jednu srebrnu zaslužio je Roko Perković u skoku u dalj i u utrci na 60 metara.